Přišly těžší zápasy a tam to srovnání pro Spartu dobře nevyšlo, poukazuje Jílek

Přišly těžší zápasy a tam to srovnání pro Spartu dobře nevyšlo, poukazuje Jílek

Václav Jílek opustil sparťanský koráb letos v únoru, kdy na Letné předal žezlo kolegovi Václavu Kotalovi, který je v současnosti nejstarším trenérem, který kdy operoval v nejvyšší tuzemské soutěži. Jak viděl stále volný kouč s minulostí v Sigmě Olomouc nedávné derby slavných "S"?

"Čekal jsem, že bude Slavia tahat za delší konec provazu. Jen Dávid Hancko tam měl gólovou situaci po standardce, ale ze hry si Sparta nevypracovala příležitost ke vstřelení branky," připomněl na webu ČT Sport čtyřiačtyřicetiletý odborník.

Kdo z letenského mužstva byl zodpovědný za první inkasovanou branku, o níž se postaral mladý Senegalec Sima? "Nemůžu mluvit za Vaška Kotala, nicméně my jsme dělali nominaci na standardní situace společně, ale možná v tu chvíli úplně přesně nevěděl, kdo konkrétně má Simu pokrýt. Je to derby, zápas s velkou sledovaností a prestiží. Umím se vžít do pocitů trenéra. Vysvětlovat to pak fanouškům není úplně jednoduché, protože tady existuje jediná věc, a to je vítězství," zaznělo z úst Jílka, jehož názor nabídl server ceskatelevize.cz.

Sešívaní mají nyní na čele náskok pěti bodů, ale boj o primát by měl pokračovat i po dílčím sparťanském neúspěchu. To vše i přesto, že Slavia neprohrála se Spartou již dvanáctkrát za sebou. "Je to historicky dané, rivalita je tam obrovská a je to vidět. Mezi lavičkami to v sobě hráči mají, že jdou do toho nejdůležitějšího utkání sezony minimálně v rámci základního ligového kola," všiml si Jílek.

To, že by byla Sparta za úvod sezony, kdy kralovala tabulce, přechválena, si však nemyslí. A to i s ohledem na skutečnost, že na Plzeň, Slavii, Lille či AC Milán následně nestačila. "Ta chvála byla určitě zasloužená, produktivita byla obrovská. Ty zápasy byly zvládnuté poměrně lehce. Ale přišly těžší zápasy a tam to srovnání pro Spartu dobře nevyšlo," uzavřel na stanici ČT Sport někdejší mládežnický kouč u devatenáctky i jednadvacítky, jenž v letech 2011 - 2015 na Letné pracoval jako asistent.

Jak se nyní daří sparťanu Tettehovi? Hraje s Kayou a skóroval v Süper Lig i v Tureckém poháru

Zdroj: ceskatelevize.cz