Nová ligová jistota. Olomouc opět remizovala 1:1, tentokrát s Baníkem

Tradičně vypjaté derby odvěkých rivalů skončilo smírně. Baníku skončila série výher, Olomouc naopak pokračuje v nevšední výsledkové sérii.

Ostravský Baník remizoval na domácí půdě v předehrávce 13. kola FORTUNA:LIGY s Olomoucí 1:1. Olomouc vedla po trefě Yunise z 64. minuty. Skvělou formu a bilanci posledních zápasů, ale potvrdil de Azevedo, který o deset minut později ustanovil skore na 1:1.

Olomouc zapsala stejné skore již v pěti předchozích případech (!), Baník naopak ukončil třízapasovou vítěznou šňůru. Olomouci patří čtvrtá příčka, lepšící se Baník opanuje šestou příčku s dvěma zápasy k dobru.

Baník Ostrava - Sigma Olomouc 1:1 (0:0)

Branky: 74. De Azevedo z pen. - 64. Yunis. Rozhodčí: Hrubeš - Poživil, Ratajová - Denev (video). ŽK: Houska (Olomouc). Bez diváků.

Ostrava: Laštůvka - Fillo, Svozil (46. Pokorný), Stronati, Fleišman - Jánoš, Kaloč (76. Kuzmanovič) - De Azevedo (90. Buchta), Tetour, Potočný (46. Holzer) - Šašinka (62. Zajíc). Trenér: Kozel.

Olomouc: Mandous - Sladký, Hubník, Poulolo, Vepřek - Breite - González (90. Hála), Houska, Chytil (90.+2 Zifčák), Falta - Yunis (84. Nešpor). Trenér: Radoslav Látal.