Německá osobnost roku? Po Kloppovi převzal žezlo skromný muž, který se nepovažuje za vševěda...

Německá osobnost roku? Po Kloppovi převzal žezlo skromný muž, který se nepovažuje za vševěda...

Kdo ovládl anketu o největší osobnost roku, jíž pořádá specializovaný magazín Kicker a který bere v úvahu jak rodilé Němce, tak největší bundesligová esa bez ohledu na národnost?

Mezi vítězi z minulých let lze nalézt jména jako Bastian Schweinsteiger, Franck Ribéry, Michael Ballack, Oliver Kahn, Lothar Lothar Matthäus či Franck Ribéry, který se radoval z triumfu opakovaně a to v letech 2008 a 2013.

Za rok 2020 obdržel ocenění pětapadesátiletý kouč Hans-Dieter Flick, který sice vládne v bavorské Allianz Areně teprve třináct měsíců, ale za tu dobu má na svém kontě již pět trofejí...

Kromě německé nejvyšší soutěže ovládl Bayern pod jeho vedením také DFB Pokal, domácí Superpohár, Ligu mistrů i evropský Superpohár.

"Úspěchy získal díky práci s mužstvem, která pramenila z přesvědčení a skromnosti," zaznělo v rámci obhajoby na stránkách pořadatelů z Kickeru.

"Je to dobrý člověk. O radu žádá i kolegy a drží se jí, pokud ji považuje za správnou. Nepovažuje se za vševědoucího," doplnil Flickův asistent Hermann Gerland.

Nynější šéf Lewandowského, Neuera, Boatenga či Alaby tak navázal na krajana Jürgena Kloppa, který byl největší osobností roku vyhlášen za předešlé kalendářní období, kdy s Liverpoolem ovládl Ligu mistrů.

Opožděný vánoční dárek pro Juve? Vedení šampiona Serie A deklarovalo, že po Özilovi nepůjde

Zdroj: Kicker