Je pro mě důležité, že pan Trpišovský zná mé kvality i slabiny, říká Bah a zmiňuje nutnost trofejí

Je pro mě důležité, že pan Trpišovský zná mé kvality i slabiny, říká Bah a zmiňuje nutnost trofejí
OBSAHUJE VIDEO

Dánský univerzál Alexander Bah (23), jenž dokáže operovat jak na pravé straně obrany, tak záložní roky, se upsal na vršovickém Sinobo Stadium až do roku 2025.

"Věříme, že Alexander Bah bude mimořádnou posilou Slavie. Je to hráč, který pečlivě prošel našim vyhledávacím systémem. Skauti ho dlouhodobě sledovali stejně jako trenéři, pro které byl klíčovou posilou po odchodu Vládi Coufala. I proto věříme, že bude skvěle pasovat do našeho herního stylu. Získal velké zkušenosti v západní lize a dokázal se prosadit do národního týmu Dánska. Přejeme mu, aby se mu neméně dařilo i v našem dresu," pronesl na adresu dnes již bývalé opory Sønderjyske sportovní ředitel slavného "S" Jiří Bílek.

Sám rychlý a silový hráč, jehož chtěl po vedení Jindřich Trpišovský už pořádně dlouho, si nemůže přesun do Edenu vynachválit. "Jsem nadšený, že jsem právě tady. Slavia je velký klub, bude mi ctí za ni hrát. Vím, že se o mě zajímaly i další kluby, ale když jsem slyšel o zájmu Slavie a viděl její styl hry, který mi podle mého sedí, měl jsem jasno. Hraje ofenzivně, krajní beci hodně útočí. Chci střílet a připravovat góly, myslím, že tím můžu týmu pomoct. Vím, že trenér dobře zhodnotil mé silné i slabší stránky. Je pro mě důležité, že trenér zná mé kvality i slabiny, abych se mohl nadále zlepšovat," pronesl na webu slavia.cz Bah, který se připojí ke slávistickému áčko ve středu.

Jaké bude mít cíle v novém trikotu? "Slavia je tým, který musí získávat trofeje. Přišel jsem, abych týmu pomohl vyhrávat tituly a uspět v evropských pohárech. Slavii se v evropských pohárech vždycky daří. Těším se, že pomůžu týmu s velkou výzvou – zápasem s Leicester City. Chci se také zlepšovat jako hráč a co nejvíc pomoct týmu," přednesl teprve druhý Dán v historii české nejvyšší soutěže. Jaké od ní bude mít očekávání? "V předkole Evropské ligy už jsem se potkal s Plzní. Styl hry je trošku jiný, než mají dánské týmy, takže se těším, až českou ligu poznám. Nevím, co očekávat od ostatních týmů, ale vím, jak hraje Slavia. Pevně věřím, že se mi tu bude dařit," zakončil nový spoluhráč Bořila, Kúdely, Hovorky a spol., jenž už se těší na život v Praze, kterou považuje za moc krásné město.

Leicesteru City už se možná Olayinka v Edenu nedočká. Zájem má přední tým bundesligy...

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.