Coufal věří v uzavření sešívaného hattricku: Kluci teď udělají třetí titul v řadě. Kdo by jim ho vzal?

Coufal věří v uzavření sešívaného hattricku: Kluci teď udělají třetí titul v řadě. Kdo by jim ho vzal?

Než začalo jméno Vladimíra Coufala naplno zářit, ocitlo se v aktuálně nejlepším tuzemském klubu, dostalo se do reprezentace a následně si vysloužilo přestup do nejrespektovanější soutěže planety, muselo se potýkat i s nemálem kritických hlasů...

"Sebekriticky musím říct, že jsem tehdy ještě neměl srovnanou hlavu. Hodně jsem si bral k srdci, kdo o mně co říká. Hodně jsem četl komentáře na sociálních sítích. Musel jsem se dobrat k tomu, že to v dnešní době nejde, když si tam každý může anonymně napsat, co chce. Tím se nemůžete zaobírat, protože byste se zbláznil a oběsil. Potom jsem si tohle urovnal v hlavě, přestal některé věci úplně řešit. No a všechno se začalo lepšit. Začal jsem víc hrávat, bylo to lepší a lepší. Sebevědomí začalo růst, na hřišti jsem si víc dovolil. Dnes máte všechno o hlavě. Když to zvládnete v hlavě, je to základ úspěchu," pronesl na stránkách aktualne.cz krajní bek londýnských Kladivářů.

Když se osmadvacetiletý fotbalista pohyboval v Hlučíně či Opavě, asi jen málokdo by tipoval, že ho jednou budeme pravidelně vídávat v Premier League. "Určitě. Někdo je talent od pánaboha, třeba si vezměte Adama Hložka. Ten v sobě snoubí talent a tu dřinu. Tvrdě na sobě pracuje, je pokorný a není to žádný namyšlený fracek. I když je ve Spartě, musím ho fakt pochválit. Já to neměl takhle jednoduché a ani Tomáš, museli jsme si to víc vydřít. Ale Jindra Trpišovský nám vždycky říkal: Jedenáct válečníků, kteří nechají na hřišti srdce, porazí jedenáct fotbalistů, kteří si jdou zahrát fotbal. Samozřejmě, že nějaký talent mít musíte, když se dostanete do ligy. Ale pak už je to fakt jen o tom, jak moc to chcete," pokračoval na aktualne.cz svěřenec skotského manažera Davida Moyese.

Obětovat toho musel dost. "Já si nepamatuju, že bych byl v mládí někdy na lyžáku nebo v létě s klukama na koupališti. Vždycky jsem makal a dřel. A jsem moc rád, že ten nahoře mi to vrátil, že to viděl, co jsem pro to všechno dělal. Hrozně moc si toho vážím a nepřestávám, naopak se snažím na sobě pracovat pořád. I když je to těžké, protože tady v Anglii na sobě po tréninku pracuje úplně každý," ozřejmil aktualne.cz citovaný muž s třinácti starty v nejvyšší anglické soutěži, jenž má zároveň na kontě dvanáct mezinárodních vystoupení.

"Své" Slavii věští kolega Součka, Fabianskiho, Rice a spol. třetí titul v řadě. "Ve Slavii jsme se semknuli a utvořili skvělou partu, mám tam ty nejlepší kamarády. Byla to neuvěřitelná životní etapa, na kterou nikdy nezapomenu. Teď udělají kluci třetí titul v řadě, moc jim to přeju. Pro mě je to srdcovka. Ani trochu o tom nepochybuju. Kdo by jí ho vzal?," ptal se Coufal, jehož slova nabídl web aktualne.cz.

Leicesteru City už se možná Olayinka v Edenu nedočká. Zájem má přední tým bundesligy...

Zdroj: aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.