Necítím se úplně na konec kariéry, vzkazuje Škoda a dodává: Vím, že by nám všem bylo nejlíp doma

Necítím se úplně na konec kariéry, vzkazuje Škoda a dodává: Vím, že by nám všem bylo nejlíp doma

Pražský rodák Milan Škoda je součástí Rizesporu přesně rok a během něho se mu v Süper Lig podařilo nastřílet 15 gólů, což není špatná bilance.

"Dokážu si toho představit dost, ale o takovém čísle jsem nepřemýšlel. Přišel jsem sem, abych góly dával, ale neříkal jsem si, kolik jich přesně nastřílím. Na jaře jsem měl cíl dát deset gólů, protože jsem za to měl nějaký bonus. To se mi nakonec povedlo a byl jsem pochopitelně rád," citoval gol.cz slova zkušeného forvarda.

Jeho chlebodárce však zrovna dvakrát nezáří a po sedmnácti odehraných duelech této sezony se v tabulce krčí až na patnácté pozici. "Asi jsem takovou velkou obměnu v kabině ještě nezažil. Vyměnilo se snad osmnáct hráčů. I když byla pauza krátká, stejně jich přišlo hodně," připomněl situaci exreprezentant s minulostí ve Slavii i Bohemians 1905.

Jak se za posledních 365 dní rozmluvil v angličtině? "I já jsem se určitě zlepšil, ale pořád to není na takové úrovni, na jaké bych si přál. Abych byl natolik sebevědomý, kdybych měl někde veřejně vystupovat. A to bohužel nejsem," připomněl v interview pro gol.cz zkušený útočník, jenž co nevidět oslaví pětatřicáté narozeniny.

Na kolik sezon si ještě bude troufat? "Dřív, když jsem byl mladší, tak jsem si říkal, že když vydržím do pětatřiceti, tak to bude krásný. Ale necítím se úplně na konec kariéry, vlastně se necítím ani na těch pětatřicet. Jen nevím, jak dlouho se to dá ještě vydržet. Čím dýl, tím líp!," přidal na webu gol.cz konkurent francouzského vrstevníka Loice Rémyho.

Otazníkem zůstává i ročník 2021/2022. Smlouvu na nynější adrese má totiž už jen na necelých šest měsíců. "Tohle je opravdu těžké. Sám nevím, co bude. Vím, že by nám všem bylo nejlíp doma. Je to v tuhle chvíli otevřené. Uvidíme!," pomohl si tradiční slovní výplní svěřenec chorvatského kouče Stjepana Tomase, jehož slova nabídl magazín Gól.

13. 1. čeká Škodu a spol. těžké pohárové vystoupení na půdě Besiktase Istanbul.

Bony se podle všeho vrátí na ostrovy, čeká ho však až čtvrtá anglická liga...

Zdroj: gol.cz