Trávník do Švýcarska? A co bude s Kozákem, Plavšičem, Zahustelem a Radakovičem?

Trávník do Švýcarska? A co bude s Kozákem, Plavšičem, Zahustelem a Radakovičem?

Pražská Sparta přezimovala v tabulce české nejvyšší soutěže na třetím místě. Na jaře by se ráda bodově dotáhla na druhý Jablonec a začala třeba i ohrožovat vedoucího městského rivala z Edenu. Tomáš Rosický nevyloučil aktivitu na přestupovém trhu a potvrdil zájem o dvacetiletého záložníka Tomáše Ostráka. Kmenový hráč Kolína nad Rýnem momentálně hostuje v Karviné a o přesunu na Letnou zatím neuvažuje. Možné je ale všechno.

Šestadvacetiletý záložník Michal Trávník se nedokázal na Letné adekvátně prosadit a jeho jméno je spojováno se zahraničím. O někdejší tvář Jablonce se nedávno přihlásil zájemce z Polska, nyní se ale ozývá také vábení ze švýcarského FC Luzern.

Na Letné by měl v létě skončit Ondřej Zahustel, který aktuálně hostuje ve Slovácku. S největší pravděpodobností mu smlouva prodloužena nebude a pravý obránce by mohl zůstat i v Uherském Hradišti, pokud se domluví na platových podmínkách.

Podobný osud by měl potkat i srbského obránce Uroše Radakoviče. S týmem Sparty sice absolvoval zimní přípravu, ale trenér jej v poli příliš nevyužívá. Vedení údajně hledá zájemce, který by urostlého beka ve svých řadách uvítal.

Otazník se vznáší také nad budoucností Libora Kozáka. Zkušený útočník by mohl po této sezóně hledat nového chlebodárce. Na podzim do hry vinou zranění příliš nezasáhl a na jaře bude velmi obtížné si vybojovat svou pozici zpět.

V mnohem lepším postavení je Srdjan Plavšič, který během podzimu signalizoval dobrými výkony, že si svou šanci zaslouží. Sparta by se tomuto kroku zřejmě nebránila, pokud však srbský legionář sleví ze svých platových nároků.

Zdroj: spartani.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.