Coufal? Spíš stará škola, než křídelní bek bombardující soupeře náběhy, ale v tom, co dělá, je excelentní

Coufal? Spíš stará škola, než křídelní bek bombardující soupeře náběhy, ale v tom, co dělá, je excelentní

 Nyní devátý West Ham United naposledy inkasoval těsně po svátcích proti Brightonu a od té doby drží jak v Premier League, tak v FA Cupu, čisté konto, které se k velké radosti fanoušků Kladivářů zrodilo již čtyřikrát v řadě.

Obranu londýnské značky nepokořily týmy Southamptonu, Evertonu, Stockportu a Burnley, čímž se vyrovnala báječná defenzivní série ze září 2019.

Pakliže by soubor skotského manažera Davida Moyese nedostal branku také v úterý 19. ledna proti West Bromwich Albionu, Souček a spol. by vyrovnali historický rekord z roku 1986.

"Už nejsme ten starý West Ham. Jsme nový West Ham a můžeme být pořád lepší a lepší. Máme ještě spoustu práce, chce to čas, ale věřím, že to všem ještě ukážeme," citoval server aktualne.cz slova někdejšího stratéga Manchesteru United či Evertonu.

Veřejně je chválena celá defenzivní linie - od brankáře Lukasze Fabianskiho, přes stopery Ogbonnu a Dawsona, jenž je v mužstvu nováčkem, až po krajní beky Aarona Creswella na levé a Vladimíra Coufala na pravé straně.

Osmadvacetiletý exslávista už na ostrovech naskočil od svého říjnového příchodu do 14 duelů Premier League a jedno vystoupení si připsal i ve zmíněném FA Cupu, ve kterém se West Ham utká v sobotu s Doncasterem Rovers.

Na tom, že je povětšinou chválen, se nic nemění. "Další solidní Coufalův výkon. Je to víc obránce ze staré školy než křídelní bek bombardující soupeře náběhy dopředu, ale v tom, co dělá, je excelentní," uvedl server Football.London, jehož hodnocení citoval portál aktualne.cz.

Sima? Nechat ho odejít teď by bylo špatné řešení pro všechny zúčastněné strany, tvrdí Bosák

Zdroj: aktualne.cz

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.