Řezníček? Naše součinnost na hřišti by mohla fungovat líp ku prospěchu celého mančaftu, tvrdí Mareš

Řezníček? Naše součinnost na hřišti by mohla fungovat líp ku prospěchu celého mančaftu, tvrdí Mareš

Velezkušený teplický útočník Jakub Mareš po nečekané domácí blamáži s Jabloncem přiznal, že šéf Sklářů Radim Kučera byl pořádně rozčilený. Takový bídný vstup do jara si na Stínadlech nikdo nepředstavoval...

Byť pendluje mezi metropolí a Teplicemi, kde má byt, tentokráte se do hlavního města neodebral a přiznal, že dojíždění v zimních měsících není žádný med. Nemluvě po tak těžké prohře, po které nemohl usnout hodně dlouho.

"Po zápase vždycky nedokážu rychle usnout bez ohledu na výsledek, jestli jsme vyhráli nebo prohráli. Z pátku na sobotu jsem se převaloval v posteli do čtyř nebo pěti hodin ráno. Musíme se rychle oklepat, je to všechno o psychice. nic jiného nám v našlapaném jarním programu ani nezbývá, pokud se zase nechceme zpátky namočit do boje o záchranu. Když letos z první ligy padají tři poslední týmy, tak se dole můžete ocitnout hned. V prosinci jsme body získali hlavně tím, že jsme jako mančaft jezdili po zadku a vyhráli 1:0 nebo 3:2. Makat musejí všichni, bez ohledu na to, jestli jim je přes dvacet nebo přes třicet! Na přelomu ledna a února hrajeme dvakrát za sebou doma s Karvinou a s Pardubicemi, v těchto zápasech musíme naplno bodovat. V neděli nás čeká zápas v Českých Budějovicích, které jsou na tom po podzimu zhruba stejně jako my, takže půjde o šest bodů," pronesl na webu gol.cz bývalý hráč Ústí, Slovácka, Sparty, Mladé Boleslavi, Dukly, Ružomberoku, Slovanu Bratislava i Zaglebie Lubin.

Od Mareše, jehož tým si v úterní přípravě zvedl sebevědomí skalpem béčka Plzně (2:0), se na severu Čech branky čekají a také on sám by rád chytil nějakou produktivní šňůru. Pomalu totiž vyhlíží vstup do Klubu ligových kanonýrů, který otevírá brány po 100 prvoligových trefách. Mezi čekateli je jak on, tak jeho týmový spoluhráč Jakub Řezníček, jenž má o dva přesné zásahy více.

"Od útočníků se pochopitelně čekají góly, je to i o štěstí. Na podzim jsem v šesti zápasech žádný nedal, ale pak ve třech dalších jsem se třikrát trefil. Vím, že mě každý z nich posunuje ke Klubu ligových kanonýrů. Rád bych na tu stovku dosáhl, ale zároveň se snažím na to příliš nemyslet, aby mě to hřišti příliš nesvazovalo. Jakub Řezníček, který je také mezi čekateli do Klubu 100, je na tom nejspíš stejně. Jsme také podobné typy útočníků, myslím si, že naše součinnost na hřišti by mohla fungovat líp ku prospěchu celého mančaftu," zakončil v interview pro magazín Gól třiatřicetiletý fotbalista, jehož vzorem je podle Wikipedie Zlatan Ibrahimovič.

Expert Rajnoch: Jablonec si na sebe plete bič, Plzeň ať se zaměří na tvorbu mužstva

Zdroj: gol.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.