Kotal by si přál, aby Nita na Letné zůstal: Je to ale otázka filozofie klubu, kterou dělá sportovní úsek

Kotal by si přál, aby Nita na Letné zůstal: Je to ale otázka filozofie klubu, kterou dělá sportovní úsek

Proti Mladé Boleslavi, která pod vedením Karla Jarolíma pořád ještě nezvítězila a v tabulce je patnáctá se stejným bodovým ziskem jako sedmnáctá Příbram, měla Sparta v základní sestavě jak čerstvě osmnáctiletého stopera Martina Vitíka, tak stále sedmnáctiletého útočníka Adama Karabce.

Ten vydržel na ploše do 62. minuty, než byl nahrazen zkušeným reprezentantem Bořkem Dočkalem. Pro teenagera šlo o sedmé ligové vystoupení v sezoně, s tím, že zatím strávil na trávnících 193 minut čistého času bez gólového vyústění. Splnil to, co od něj Václav Kotal očekával?

"Máme širší kádr, někteří hráči mají odtrénováno víc, někteří méně. Bylo vidět, že Pavelka toho má dost a někteří hráči taky. Sestavu dáváme dohromady vzhledem k různým zraněním a epidemii. Takže to není jednoduché. Prakticky dvě utkání za sebou nehrajeme ve stejné sestavě. Musíme se s tím vypořádat. Někteří hráči jsou víc zatížení, někteří míň. Pro mě je rozhodující, že vzadu hrajeme zodpovědně. Je to další utkání, kdy jsme nedostali gól. Ze hry už jsme nedostali gól víc zápasů. To je podstatné. Efektivita dopředu nám vyšla v Opavě, tady jsme dali jen jeden gól, ale ten nám stačil ke třem bodům," vzal to z obecného hlediska osmašedesátiletý odborník.

Čerstvě plnoletého středního obránce, který si na jaře připsal své první tři prvoligové starty, v nichž zatím letenské "S" vůbec neinkasovalo, pak pochválil. "Je mu čerstvě osmnáct let. Nechci, aby okolo něj byla velká publicita. Je to výborný kluk, je skromný, pracuje na sobě a nedělá chyby. To je jeho nejlepší vlastnost, ale já bych to ale nerad přivolal. Většinou, když něco takhle ohodnotím, tak se to otočí proti nám. Musím říct, že na to, jak je mladý, tak v utkáních nedělá chyby a je silný v soubojích. Na postu stopera ve trojici je to strašně důležité," podotkl na webu sparta.cz šéf Juliše, Vindheima, Sáčka a spol.

Třetí čisté konto v řadě jde i za třiatřicetiletým rumunským gólmanem Florinem Nitou, jemuž se v průběhu rozběhlého ročníku podařilo posadit na lavičku o čtyři roky mladší jedničku Milana Heču. Někdejšímu strážci svatyně FCSB, který působí v metropoli již necelé tři roky, však za pár měsíců vyprší smlouva a on tak bude moci nyní třetí celek Fortuna:ligy opustit jako volný hráč...

Václav Kotal by byl rád, aby mu vedení nabídlo nový kontrakt. "Přál bych se, aby zůstal. To je ale otázka filozofie klubu, tu dělá sportovní úsek. Tím, že jsme Nitu zařadili do sestavy, vzal odpovědnost na sebe, podává výborné výkony a je to pro nás v současné době strašně důležité," uzavřel na konto ostříleného borce jeho přímý nadřízený s minulostí v Jablonci, Brně či Hradci, který má za sebou 200 odkoučovaných prvoligových klání.

Kotal má mít problémy se zkušenějším osazenstvem kabiny, na Letné se opět řeší jméno nyní volného Vrby

Zdroj: sparta.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.