Kliment: Jsme tu jedna velká parta. Takhle dobré klima, co máme u nás v kabině, jsem ještě nikdy nezažil

Kliment: Jsme tu jedna velká parta. Takhle dobré klima, co máme u nás v kabině, jsem ještě nikdy nezažil
OBSAHUJE VIDEO

Slovácko, jemuž již od listopadu 2018 velí Martin Svědík, se v prvoligové tabulce nalézá na velmi lichotivé čtvrté pozici, kam ho vystřelila rekordní šňůra pěti výher v řadě.

Na tom, že poslední neúspěch přišel v polovině prosince 2020, má velký podíl také sedmadvacetiletý forvard Jan Kliment, jenž v posledních čtyřech startech vstřelil pět branek a právě teď je se šesti přesnými zásahy po deseti pobytech v základní sestavě nejlepším střelcem mužstva z Uherského Hradiště.

V Ďolíčku proti domácím Klokanům udeřil z pokutového kopu hned dvakrát. "Strašně těžké utkání, už jenom to, že jsme hráli po dvou dnech, ta únava tam byla znát. Osobně jsem ji pociťoval dost. Teď máme dva dny volno, další zápas hrajeme až za týden, na Bohemce jsme se všichni vydali. Jsem za výhru strašně rád, makali jsme jako tým a také proto jsme vyhráli," pronesl po úspěšném víkendovém výjezdu bývalý hráč Stuttgartu či Brondby Kodaň.

Ten svými šesti brankami v ročníku vyrovnal svůj produktivní rekord z ročníku 2017/2018, kdy byl zapůjčen právě v dánské metropoli. "Cítím se dobře. Nejvíc těžím z toho, že jsem se dal konečně zdravotně dohromady. Trenér Svědík se mnou umí pracovat a určitě musím poděkovat i týmu. Jsme tady jedna velká parta, nikdo nevyčnívá. Takhle dobré klima, co máme u nás v kabině, jsem ještě nikdy nezažil. Tyto všechny faktory mají na výkon vliv," pochvaloval si jihlavský rodák.

Fanoušci Slovácka od něj budou očekávat gólovou pomoc také třicátý lednový den v domácím utkání proti osmému Dynamu České Budějovice, které jsou v jarní fázi taktéž stoprocentní.

Dynamu jsme darovali dva góly a sami nedokážeme proměnit ani penaltu, posteskl si Kučera

Zdroj: fcslovacko.cz