Bývalý hráč Celticu se v Karviné příliš neprosadil a proto byl poslán zpět na Slovensko

Bývalý hráč Celticu se v Karviné příliš neprosadil a proto byl poslán zpět na Slovensko

Angažmá někdejšího velkého talenta s minulostí v Celticu, Hertě Berlín nebo anglickém Boltonu Filipa Twardzika v Karviné trvalo pouze půl roku. Nyní se totiž vrací na Slovensko.

Twardzik, ač Čech, začínal s fotbalem v Německu v Lipsku (nikoliv však v RB Lipsko, které tehdy ještě neexistovalo), jako mladík ještě působil v Hertě Berlín a Celticu Glasgow, kde se vypracoval až do A týmu. Tam se ale příliš neprosadil, poté přestoupil do Anglie do Boltonu, ani tam to ale nebylo zrovna ideální.

Twardzik poté hrál ve Vítkovicích, Ružomberoku a v létě 2020 přestoupil do Karviné, angažmá mu zde ale moc nevyšlo a proto se vrací na Slovensko. Nyní bude působit v Trnavě. Nejedná se o hostování, nýbrž o trvalý přestup, v Karviné totiž usoudili, že už pro ni Twardzikovo působení není výhodné.

„Filip nebyl na pozici stopera tolik vytěžován a pozice levého beka mu úplně neseděla. Proto jsme mu umožnili návrat na Slovensko, odkud k nám v létě přišel. Akorát místo Ružomberku míří do Trnavy. V další kariéře mu přeji jménem MFK Karviná hodně štěstí,“ rozloučil se s Twardzikovým angažmá ve Fortuna lize sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk.

zdroj: mfkkarvina.cz