Jarolím přivedl po Zmrhalovi další hvězdnou posilu. Do Zlína naopak posílá Janoška

Jarolím přivedl po Zmrhalovi další hvězdnou posilu. Do Zlína naopak posílá Janoška

Fanoušci Mladé Boleslavi zažívají letos velké utrpení. Zatímco v minulých sezónách bojoval tým o evropské poháry, letos má vážné problémy se záchranou. Momentálně se nachází na sestupovém šestnáctém místě a vedení klubu tak reaguje...

První výraznou změnou v této neúspěšné sezóně byla výměna trenérů, Jozefa Webera nahradil bývalý kouč reprezentace Karel Jarolím. Ani jeho příchod ale Středočechy moc neoživil. Mladá Boleslav ještě od jeho příchodu nevyhrála. A to i přesto, že už stihla přivést osmou posil. Ta devátá a nejčerstvější je ale asi nejzvučnější, tedy společně s Jaromírem Zmrhalem.

Do klubu se totiž vrací Jiří Skalák. Sparťanský odchovanec zažil v Mladé Boleslavi nejlepší roky své kariéry, Před pěti lety, v zimě 2016, ale odešel do anglického druholigového Brightonu. S tím se později kvalifikoval i do Premier League, v nejtěžší soutěži světa se ale neprosadil a v roce 2018 odešel do druholigového Millwallu. Ani tam ale nebyly jeho poslední měsíce zrovna úspěšné.

Nyní pomůže týmu, který jej do Anglie vyslal, se záchranou. Zatím není jisté, zda se bude jednat o hostování nebo o přestupu právě z Millwallu, Skalák ale odehraje jarní část v Mladé Boleslavi a udělá stejně jako jeho spoluhráči vše pro to, aby se tradiční klub v lize udržel. 

Kromě příchodů musejí ale přijít i nějaké odchody. Po příchodu Skaláka tak obratem poslal pryč záložníka Dominika Janoška. Ten v Mladé Boleslavi během podzimu hostoval z Viktorie Plzeň. Ten se však nevrací na západ Čech, ale do Zlína, kde bude hostovat do konce sezóny. 

zdroj: isport.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.