Tottenham díky plodné druhé půli porazil West Brom, Liverpool ve šlágru marně vzdoroval Citizens

Arsenal v sobotu odpoledne nestačil na Aston Villu. Burnley v sestavě s Matějem Vydrou poté remizovalo s Brightonem, Newcastle zase porazilo Southampton. West Ham remizoval s Fulhamem. Everton v dramatickém utkání remizoval na hřišti Manchesteru United 3:3.

Arsenal ve vloženém kole tento týden po nepovedeném druhém poločase prohrál s Wolves 1:2, reputaci si ale na hřišti Aston Villy nespravil. Villans skórovali už ve druhé minutě a skóre 1:0 vydrželo až do závěrečného hvizdu. Gunners tak prohráli podruhé v řadě a pohybují se stejně jako Aston Villa, která v posledních zápasech střídá výhry a prohry, ve středu tabulky.

Burnley doma v záchranářském souboji prohrávalo proti Brightonu 0:1, ve 36. minutě se totiž trefil hostující Dunk. Domácí tým, za který nastoupil i český reprezentační útočník Matěj Vydra a vydržel na hřišti celých devadesát minut, ovšem v 53. minutě srovnal, konečné skóre 1:1 stanovil Vydrův spoluhráč Gudmundsson.

Southampton potvrdil na hřišti Newcastlu mizernou formu a po ostudném debaklu 0:9 na Old Trafford nestačil ani na Newcastle, tentokrát ovšem "pouze" 2:3. Newcastlu se vydařil první poločas, který vyhrál 3:1, dva góly zaznamenal Almiron. Saints sice po poločase snížili na 3:2 a vyrovnání viselo na vlásku, nakonec ale nepřišlo ani přesto, že Newcastle hrál od 50. minuty bez Hendrickse.

West Ham se letos nacházel ve skvělé formě a s výjimkou duelu s Liverpoolem vyhrál od Nového roku zatím úplně vše. Ve skvělé formě se nacházeli i Tomáš Souček a Vladimír Coufal, kteří nastoupili v základní sestavě. Duel žádnou branku nenabídl, v sedmé minutě nastavení byl ale vyloučen Tomáš Souček za to, když naprosto omylem udeřil protihráče loktem.

Motivovaní Rudí ďáblové po výhře 9:0 nad Southamptonem hostili silný Everton a v poločase vedli zásluhou Cavaniho a Fernandese 2:0, Toffees se ale nevzdali a díky Doucorému a Jamesovi Rodríguezovi srovnali na 2:2. Vedení na stranu Red Devils vrátil Scott McTominay, Everton ale nakonec alespoň bod za remízu na Old Trafford přece jen vyválčil, v nastavení se za pět minut dvanáct trefil obávaný kanonýr Karamelek Dominic Calvert-Lewin. Pro Red Devils je to velká komplikace v boji o titul, pro Everton je to ale naopak cenný bod v boji o Ligu mistrů.

Londýnský Tottenham se dočkal zisku tří bodů, když v nedělním programu Premier League dokázal na své půdě porazit West Brom 2:0. Svěřenci kouče José Mourinha udeřili až ve druhém poločase, kdy v krátkém sledu složili zkoušku z efektivity Kane a Sone.

Liverpool utrpěl další ligovou porážku, když ve šlágru kola přivítal na Anfield Road Manchester City. Po bezbrankové první půli se hosté dostali do vedení zásluhou Gündogana. Salah sice poté srovnal z pokutového kopu, ale německý legionář vrátil Citizens vedení. Náskok pak pojistili Sterling a Foden.

Londýnská Chelsea udeřila proti Sheffieldu v závěru první půle, kdy otevřel skóre Mount. Po změně stran se však domácí dočkali vyrovnání, když si Rüdiger připsal vlastí gól. O čtyři minuty později však vrátil Blues vedení Jorginho z penalty.

Premier League, 23. kolo:

Aston Villa - Arsenal 1:0 (1:0)
Branka: 2. Watkins

Burnley - Brighton 1:1 (0:1)
Branky: 53. Gudmundsson - 36. Dunk

Newcastle United - Southampton 3:2 (3:1)
Branky: 16. Willock, 26. a 45+4. Almiron - 30. Minamino, 48. Ward-Prowse
Červená karta: 50. Hendricks (Newcastle United)

Fulham - West Ham United 0:0 (0:0)
Červená karta: 90+7. Souček (West Ham United)

Manchester United - Everton 3:3 (2:0)
Branky: 24. Cavani, 45. Fernandes, 70. McTominay - 49. Doucoré, 52. James, 90+5. Calvert-Lewin

Tottenham - West Brom 2:0 (0:0)
Branky: 54. Kane, 58. Son

Wolverhampton - Leicester 0:0 (0:0)

Liverpool - Manchester City 1:4 (0:0)
Branky: 63. Salah z penalty - 49. a 73. Gündoğan, 76. Sterling, 83. Foden

Sheffield United - Chelsea 1:2 (0:1)
Branky: 54. vlastní Rüdiger - 43. Mount, 58. Jorginho z penalty