Nebýt Bohemky, už bych na fotbal ani nechodil, přiznal Trojan, jenž pomáhá ozdravovat fotbal

Nebýt Bohemky, už bych na fotbal ani nechodil, přiznal Trojan, jenž pomáhá ozdravovat fotbal
OBSAHUJE VIDEO

Reminiscenci dialogů, jež se vryly do paměti nejen fotbalových příznivců, přináší seriál příběhů, který ve spolupráci s Petrem Čtvrtníčkem, Ivanem Trojanem a scénáristy z party Jinej Gang připravila pro fotbalovou veřejnost iniciativa Fotbalová Evoluce.

V hlavních rolích Vladimír Šmicer, Tomáš Ujfaluši, Jan Koller, ale také hudebník David Koller, fotbalová legenda Antonín Panenka, Ivan Trojan a samozřejmě Petr Čtvrtníček jako ztělesněný padouch. Tato sestava si zahrála v příběhu, parafrázující aktuální situaci v českém fotbale. 

„Příběh začal vznikat přibližně na konci října. Napsal jsem Petru Čtvrtníčkovi, jestli by ho zajímalo podpořit lidi ve fotbale nějakým odlehčeným spotem. Petr reagoval pozitivně, a přestože se pak kvůli rodinným problémům jednoho z aktérů muselo vše odsunout, nakonec jsme našli společný čas i téma. Petrovi jsme společně se Sašou Smitou nastínili naší představu dialogů a on dal obratem na stůl dvě verze. Tu druhou pak vyladil společně s Ondrou Hüblem z Jinýho Gangu a šlo se na věc. Byla to klasicky trochu punkeřina,“ popisuje zrod celého příběhu lídr iniciativy Fotbalová Evoluce Ondřej Lípa 

Natáčení se odehrálo u metra Háje na malé čerpací stanici KONT, kterou poskytl bezplatně majitel Ivo Svoboda. „Když jde o takovou dobrou věc, tak ušlý zisk vlastně neřeším. Chtěl jsem klukům i fotbalu pomoci, a když to jde touto cestou, je to pro mě samozřejmost,“ dodal Svoboda. 

Natáčení spotu, který má skoro 3 minuty a v menších příbězích divákům nabídne devět 20s  variant, trvalo přibližně 7 hodin a další hodiny zabrala postprodukce. 

Vrba se ve Spartě může stát nesmrtelným, myslí si Verner Lička. V čem vidí hlavní přednosti kouče Letenských?

„Projekt fotbalové evoluce pokračuje dobře, udělal se kus poctivé práce a tímhle jsme si udělali také trochu únik od veškerých jednání a objíždění republiky. Bavilo mě to a věřím, že to bude bavit i diváky,“ uvedl k myšlence spotu Vladimír Šmicer. „Doufám, že si diváci v těch jednotlivých vtipech najdou pointu, kterou jim tím chceme sdělit. A věřím, že je to také pobaví,“ dodává Jan Koller.  

„Kluci mě překvapili, jak dobrý jsou herci. Sice to byla partyzánština na koleni, ale takhle vznikají ty nejlepší věci,“ popsal proces vzniku a natáčení scénárista Ondřej Hübl, který patří do party Jinej Gang, která má za sebou řadu úspěšných reklamních spotů.  

„Já jsem jenom řekl jooo, chci aby byl fotbal čistej,“ připojil ke své roli v klipu Petr Čtvrtníček a jeho herecký kolega Ivan Trojan dodal: „Atmosféra byla pěkná, kluci hráli dobře a já věřím, že to, co mělo směrem k lidem zaznít, tak zaznělo. Nebýt Bohemky, tak já už bych na fotbal ani nechodil. Ale tohle děláme kvůli našim dětem, aby výsledky nebyly rozhodnuté předem a fotbal byl radost.“

Iniciativě po celou dobu pomáhá i manažer charitativního projektu Real Top Praha Alexandr Smita. „Bude hrozně těžké něco změnit, ale věřím, že to určitě může pomoci a musíme se o to pokusit,“ říká ke své angažovanosti Smita.   

Natáčení se odehrálo za přísných hygienických opatření v uzavřeném prostoru čerpací stanice od 17 do 2 hodin ráno. Jednotlivé díly budou směrem k divákům mířit v následujících 14 dnech včetně hlavní verze. 

Konečně trefa do černého, proti pánovi Rosický nepůjde, kvituje Luhový Vrbův příchod do Sparty. A jaký vzkaz má pro Hložka?