Čtvrtníček: Když je teď člověk ve splínu, ať si vzpomene, že policie sebrala Berbra. A hned mu bude líp

Čtvrtníček: Když je teď člověk ve splínu, ať si vzpomene, že policie sebrala Berbra. A hned mu bude líp

Kromě Vladimíra Šmicera, Tomáše Ujfalušiho, Ivana Trojana či Jana i Davida Kollera se v humorných videích spojených s Fotbalovou Fevolucí objevuje také Petr Čtvrtníček.

Ten už se zhruba před šestnácti lety podepsal pod legendární dílo "Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit? aneb Tak to mi ho teda vyndej" a fotbalová branže mu úplně cizí není.

Co si myslí o "velkých čápech" Miroslavu Peltovi, s nímž probíhá soud a Romanu Berbrovi, kterého teprve líčení čeká? Nejhorší jsou podle něj chamtivci z řad rozhodčích, kteří by přitom měli být arbitry čisté hry.

Na známého devětašedesátiletého funkcionáře s minulostí ve Spartě či Viktorii Žižkov už narazil i živě. "Tankoval jsem na benzínce, na Vyšehradě. A musel jsem se štípnout, jestli se mi to nezdá. On tam v salonku opravdu seděl Ivánek Horník a dokonce s Milánkem Brabcem. Je to zhruba pět let, co jsem je tam takhle potkal pospolu. Mimochodem, já už jsem se ho pak postupem času začal i zastávat. A to jsem ho jako člověka nikdy neznal. Všichni si nad ním umyli ruce. Ale fajn, sejmuli ho, dostal původně 10 let zákazu činnosti, pokutu 900 000 korun a nějakou podmínku. Ti rozhodčí, které uplácel, taky dostali flastry, ale já si říkal:„ Že jich ale je! Jo, jasný, Ivan Horník úplatky dával. Ale taky tam byli ti, co brali. Kdyby mu řekli: Pane Horník, sorry, ale já jsem čistej, já to budu pískat jako rovinu, tak by nezmohl nic," uvedl šestapadesátiletý herec a reklamní režisér na webu seznamzpravy.cz.

Moc aktuálně stíhaného někdejšího místopředsedu FAČR Romana Berbra však byla ještě úplně jinde. "To je čistej hnus. Čistý zlo. Od něj byly ty věci dokonale zaranžovaný. Mě úplně fascinuje, jak byl ten člověk suverénní naprosto ve všem. A když ho sebrali, já jsem se úplně rozsvítil. A od té doby se vlastně usmívám, ať se děje, co se děje. Když je teď člověk ve splínu, v blbý situaci, tak ať si vzpomene, že policie sebrala Berbra. A hned mu bude líp," pokračoval v interview pro seznamzpravy.cz jeden z otců legendárního pořadu "Česká soda".

Soudní tahanice už nějaký čas absolvuje i bývalý první muž českého fotbalu Miroslav Pelta. I jeho by rád viděl za mřížemi. "Komik a velkej hráč. Ten ví, kudy běží zajíc! On tak nějak vypadá jako brepta a srdcař, ale bůhví, co tam všecko ještě je a co se dozvíme třeba až za několik let, až ty soudy všechny skončí. To se ještě teprve uvidí, co je kde zatím schované. Ale hlavně, aby to dopadlo. Aby se to ve fotbale celé nějak posunulo. K lepšímu. Třeba u toho Berbra už to podle mě nemůže dopadnout jinak než v jeho neprospěch. A po právu. Vždyť oni snad i kradli přímo peníze a to už je trochu jiná story, než že se někde domluví s rozhodčím, aby písknul nějakou tu pentli. Za tohle už se dá i zavřít. No tak už aby to bylo," uzavřel na seznamzpravy.cz Čtvrtníček.

Nebýt Bohemky, už bych na fotbal ani nechodil, přiznal Trojan, jenž pomáhá ozdravovat fotbal

Zdroj: seznamzpravy.cz