Grygera o Jiráčkovi: Víme, že tady chce zůstat, že tady staví. Ještě si sedneme. Musí to dávat smysl všem

Grygera o Jiráčkovi: Víme, že tady chce zůstat, že tady staví. Ještě si sedneme. Musí to dávat smysl všem

Těsně před uzavřením zimního přestupového okna ulovili Ševci Dominika Janoška i Romana Potočného. Oba však dorazili na zlínskou Letnou bez opce na další spolupráci, takže to na jejich dlouhodobější působení v Baťově městě nevypadá.

"Když se objevila možnost posílení, tak jsme do toho šli. Čeká nás hodně zápasů. Přibývají karty, do toho Covid. Dominika velice dobře známe z působení ve Slovácku. Víme o jeho kvalitách. Je zjevné, že nám chybí produktivita. Ve spoustě zápasů jsme si vytvářeli hodně příležitostí, ale chyběl nám jeden vstřelený gól, abychom bodovali. Proto jsme přivedli Romana Potočného. Dlouhodobě jsme o něho měli zájem, ale nedomluvili jsme se. Až teď se naskytla možnost hostování, za což jsme byli rádi. Jsou to hráči na základní sestavu. Ale v současné době to neberu tak, že základní sestava je jedenáct hráčů. I díky možnosti pěti střídání musíte mít připravených osmnáct hráčů," připomněl v interview pro idnes.cz generální manažer Fastavu Zlín Zdeněk Grygera.

To, že oba za pár měsíců zmizí, mu v tuto chvíli nevadí. "Nevidím v tom problém. Neřekl bych, že jsme byli v časové tísni, ale nebylo tolik prostoru na vyjednávání o budoucnosti. A za současné situace stejně řeší každý spíše přítomnost. Co bude v létě, ví málokdo. Není to jako dříve, kdy bylo všechno naplánované, přesně dané termíny. Všechno je komplikované. Teď i kvůli počasí. Odkládají se zápasy, nebo se hrály na terénech, který by jindy nebyly regulérní. Nechci říct, že bychom žili ze dne na den, ale sledujeme krátkodobý horizont. Teprve v létě se uvidí, kdo jak na tom je," ozřejmil na idnes.cz bývalý dlouholetý reprezentant Česka, jenž v úvodu pracovního týdne pustil do Sigmy Olomouc mladého středopolaře Petra Slaměnu.

V červnu vyprší kontrakt hned šesti hráčům áčka, jemuž velí Bohumil Páník. V jakém stavu jsou jednání o prodloužení? "Pracujeme na tom. S některými jsme už osobně jednali. Ale do toho přišla karanténa. Na deset dnů se všechno zastavilo. Teď se to zase začalo rozbíhat, někteří jsou ještě v izolaci. Čeká nás série pěti zápasů ve dvou týdnech, takže to necháváme na reprezentační pauzu, která pak následuje," citoval server idnes.cz slova někdejšího beka Juventusu, Ajaxu či Fulhamu.

Jedním z fotbalistů, jehož budoucnost je ve Zlíně nejistá, je čtyřiatřicetiletý kapitán Petr Jiráček, jenž v sezoně Fortuna:ligy naskočil do třinácti zápasů s bilancí jedné branky a jedné žluté karty. Exreprezentant s minulostí v Plzni i ve Spartě se dříve nechal slyšet, že by ve žlutomodrých barvách pokračoval rád, ale že mu vedení zatím nic nenabídlo. "Víme, že tady chce zůstat, že tady staví. Po Vánocích jsem s ním seděl, měl zrovna zranění. Známe se. Víme, jak jsou věci dané. Ještě si sedneme. Musí to dávat smysl po všech stránkách – jak jemu, tak i nám," zakončil na portálu idnes.cz funkcionář třináctého týmu tabulky.

Zdroj: idnes.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.