Majitel Baníku Brabec: Trenéru Kozlovi jsem slíbil čas, a ten mu také dám

Majitel Baníku Brabec: Trenéru Kozlovi jsem slíbil čas, a ten mu také dám

Majitel ambiciózního Baníku Václav Brabec se vyjádřil ke dvěma tématům, které se týkaly údajného opětovného zahájení jednání o přestupu důležitého stopera Patrizia Stronatiho a také mediálních spekulací o výměně hlavního trenéra.

První muž ostravské značky z Bazalů, která je nyní v prvoligové tabulce až desátá, cítil potřebu uvést věci na pravou míru a informoval o tom, že nynějšího kouče Sparty Pavla Vrbu s konkrétní nabídkou na nahrazení stávajícího stratéga Luboše Kozla neoslovil.

"S Pavlem Vrbou jsem v přátelském kontaktu, občas si napíšeme, občas si zavoláme, někdy se i setkáme. Konkrétně o jeho nynějším nástupu do Baníku jsme spolu nejednali. Ani před jeho nástupem do Sparty, ani po něm. V rozhovoru pro deník Sport jsem zhruba před dvěma týdny řekl, že věřím, že čas trenéra Pavla Vrby v Baníku ještě někdy v budoucnu přijde. To samozřejmě platí. Ale ve stejném rozhovoru jsem také uvedl, že jsem trenéru Kozlovi slíbil čas, a ten mu také dám. Totéž jsem pak zopakoval i pro Moravskoslezký deník. Na tom se od té doby za tak krátkou dobu sotva mohlo něco změnit. Takže opakuji, trenér Vrba od Baníku v této chvíli nabídku nedostal, informace, které tvrdí opak, jsou nepravdivé," nechal se slyšet šéf Laštůvky, Filla, Kuzmanoviče, Tetoura, Zajíce a spol.

Devětačtyřicetiletý rodák z Vlašimi, jenž si udělal trenérské jméno během svého působení na dejvické Julisce (2009 - 2016) a který prošel také reprezentačními výběry do osmnácti a devatenácti let, tak může v klidu pracovat dál.

A co zvěsti o maďarském Puskási, který dlouhodobě stojí o bývalého stopera Austrie Vídeň a Mladé Boleslavi. Přestupové období se v tamní soutěži přeci jen pořád ještě nezavřelo...

"Na našem postoji se absolutně nic nezměnilo. Patrně proto, že v Maďarsku se také chýlí ke konci přestupní termín, Patriziův agent nás v minulém týdnu pouze informoval o tom, že zájem Maďarů trvá. A současně vznesl dotaz, zda se něco naopak nezměnilo na našem postoji. Odpověděl jsem ve stejném duchu jako dříve - tedy zamítavě. Není pravda, že by se znovu otevřela nějaká jednání mezi Baníkem a Puskásem, a pro tuto chvíli platí, že žádná jednání ani neprobíhají," uzavřel na stránkách fcb.cz Brabec.

Grygera o Jiráčkovi: Víme, že tady chce zůstat, že tady staví. Ještě si sedneme. Musí to dávat smysl všem

Zdroj: fcb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.