Evropské odvolání Sparty slavilo úspěch a Plechatému byl snížen jeho trest za zkrat proti Rossoneri

Evropské odvolání Sparty slavilo úspěch a Plechatému byl snížen jeho trest za zkrat proti Rossoneri

Sparta, jíž momentálně Pavel Vrba připravuje na nedělní domácí souboj s jedenáctou Karvinou, dokázala uspět na mezinárodním diplomatickém poli.

Odvolací komise UEFA totiž po odvolání pražského celku snížila mladému obránci Dominikovi Plechatému jeho trest za červenou kartu z prosincového utkání Evropské ligy s AC Milán.

Jednadvacetiletý letenský stoper, jenž v právě probíhající sezoně zasáhl do 17 utkání nyní druhého týmu Fortuna:ligy, tak místo dvou duelů vynechá v evropských pohárech pouze jeden zápas.

Jen připomínáme, že kolega Čelůstky, Hancka, Štetiny, Vitíka a spol. v závěrečném duelu skupiny H na polovině hřiště zezadu ve skluzu podrazil Rafaela Leãa a německý sudí Daniel Siebert středního obránce třináct minut před koncem poslal ven.

V nejbližších měsících však svou absenci bývalý zadák Vlašimi či Jablonce řešit nemusí. Sparta už v jarních vyřazovacích bojích EL nefiguruje a pokud se probojuje do evropských pohárů v této sezoně, k čemuž má opět nakročeno, stát bude až ve druhé polovině léta. 

Vzestup Sparty by pomohl i Slavii, je přesvědčen Siegl. Co si myslí o Vrbovi a jakou výtku má k Julišovi?

Zdroj: ČTK