Trpišovský o Vrbovi: Hodně ho uznávám. Sparta má jednoho z nejúspěšnějších trenérů v historii českého fotbalu

Trpišovský o Vrbovi: Hodně ho uznávám. Sparta má jednoho z nejúspěšnějších trenérů v historii českého fotbalu

Renomovaný strůjce posledních úspěchů Slavie Jindřich Trpišovský považuje Pavla Vrbu, jenž před časem usedl na lavičku sparťanských konkurentů, za velmi silného protivníka a chová k němu velký respekt.

"Pana Vrbu hodně uznávám. Sparta má výborného trenéra, jednoho z nejúspěšnějších v historii českého fotbalu," nechal se slyšet v interview pro ČT Sport bývalý stratég Liberce a Viktorie Žižkov.

"Strašně moc toho dosáhl, dostal nás na Euro. Trenér jeho kalibru si vybírá jen z největších klubů. Sám mluvil o tom, že Sparta pro něj byla jediná možná volba," připomněl na webu ceskatelevize.cz čtyřiačtyřicetiletý odborník ze Sinobo Stadium.

Mohla by druhá Sparta jeho jasně vedoucí vršovický tým ještě ohrozit? Náskok je přeci jen docela pohodlný. Prvních šest měsíců však považuje hlavně za adaptační...

"Poznáváte hráče, zda se dokáží přizpůsobit vašim požadavkům. Po dvou zápasech je brzo soudit. Pavel měl ale stejný rukopis u všech týmů, v nichž byl. Stejné herní prvky. A to bude rozvíjet," přednesl šéf Kuchty, Kúdely, Koláře a spol. na konto někdejšího lodivoda Ludogorce Razgrad nebo Anži Machačkala.

Na vzájemný střet je ještě čas. Nejbližší nejslavnější derby v zemi totiž proběhne až desátý dubnový den. "On to vidí vždycky stejně a k tomu je bude směřovat. Proto říkám, že náskok v covidové době neznamená nic, někdo může vypadnout na měsíc a půl," uzavřel pro stanici ČT Sport Trpišovský, jenž nyní veškeré své myšlenky směřuje na čtvrteční domácí střet s Leicesterem City.

Nejgólovější teenageři české ligy: Kdo všechno je pořád před Hložkem a Simou?

Zdroj: sport.ceskatelevize.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.