Změna po 35 letech! Vorel s Drobným se podepsali pod nový historický rekord neprůstřelnosti Dynama...

Změna po 35 letech! Vorel s Drobným se podepsali pod nový historický rekord neprůstřelnosti Dynama...
OBSAHUJE OHLASY

Budějovicím vyšel vstup do jarní části sezony na výbornou, což přineslo i jeden zápis do historických tabulek. Svěřenci trenéra Horejše neinkasovali čtyři zápasy v řadě a překonali historický rekord Dynama v počtu minut bez obdržené branky. Stávající maximum držel brankář Petr Skála z roku 1986, který netahal míč ze své sítě 443 minut v řadě. Současná dvojice brankářů Drobný a Vorel po bezbrankovém zápase v Liberci tento rekord překonali o jednu minutu.

„Pamatuji si na to dobře. V sezoně 1985/86 jsme do posledních kol bojovali o záchranu a v úplném konci sezony jsme vyhráli 5:0 nad Chebem, potom jsme uhráli klíčovou remízu v Košicích a sezonu jsme zakončili domácí výhrou nad Prešovem 2:0. Na začátku další sezony jsme vyhráli nad Trnavou 1:0,“ připomínal Petr Skála na webu dynamocb.cz

Nový rekord ho potěšil. „Jsem hrdý na to, jak se klukům daří. Hra týmu je opravdu výborná, a to nejen směrem do defenzivy. Vůbec mi nevadí, že klub překonal můj rekord z roku 1986 a týmu přeju, aby se stejně dobrou hrou prezentoval i v dalších zápasech,“ poznamenal.

Podobnou, ne-li větší radost z tohoto úspěchu měl i trenér David Horejš. „Je to pro mě nová informace. Samozřejmě si toho moc vážíme, ale klíčové pro nás je, abychom byli úspěšní jako tým a také celý klub. Je to známka toho, že jsme posunuli,“ nešetřil chválou budějovický kouč.

„Je třeba říct, že obrana se ustálila a hráči se měnili pouze na pozici levého obránce. Automatismy, na kterých na tréninku pracujeme, se objevují i v zápasech a odráží se to na výkonech i výsledcích. Jsem moc rád, že jsme takhle dlouho neinkasovali. Několikrát jsem říkal, že dobrá ofenziva může rozhodnout pár zápasů, ale dobrá defenziva pozitivně ovlivní celou sezonu,“ doplnil třiačtyřicetiletý rodák z Prachatic.

Juliš? Lavička může být prospěšná, aby si nemyslel, že má všechno jisté, tvrdí Koller

Zdroj: dynamocb.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.