Vindheim o aktuální náladě na Letné: Cítím velmi dobrou atmosféru, změna týmu určitě prospěla

Vindheim o aktuální náladě na Letné: Cítím velmi dobrou atmosféru, změna týmu určitě prospěla

Pětadvacetiletý norský reprezentant Andreas Vindheim je součástí Sparty od léta 2019, kdy dorazil na Letnou za 1,2 milionu eur ze švédského Malmö a od té doby si odehrál za dvanáctinásobného šampiona samostatné české ligy 35 ligových zápasů s bilancí tří branek (dalších devět vystoupení přidal v MOL Cupu a Evropské lize).

Bývalý defenzivní hráč Brannu, který je dvojnásobným vítězem švédské Allsvenskan, však v právě probíhajícím ročníku Fortuna:ligy nasbíral jen 14 vystoupení a naposledy hrál kvůli zranění v závěru ledna. Na co si ve zbytku ročníku ještě bude troufat?

"Především bych chtěl být co nejdřív zpátky na hřišti. Zatím jsem si společně s novým trenérem na hřišti moc neužil. Věřím, že mi zranění dovolí vrátit se hodně brzy. Cítím velmi dobrou atmosféru, změna týmu určitě prospěla. Pokud jde o cíle, jedním je, že jsme stále v poháru. A potom liga. Víme, že máme na Slavii velkou ztrátu. Postupem času ho však chceme odmazávat, a ještě se pokusit zvládnout co nejvíc zápasů," pronesl v interview pro sport.cz zadák, jenž se v mládí na vysoké úrovni věnoval také házené.

To, že už byl v době jeho příchodu do Prahy součástí kádru švédský rychlík David Moberg Karlsson, považuje za výhodu. Adaptace proběhla rychleji. "Pro mě je skvělé, že tady byl David ještě dřív, než jsem přišel já. Věděl jsem, že mimo hřiště budu mít oporu v někom, kdo už to tady zná a je tu zkušenější. Trávíme spolu čas. Když jsem přicházel, věděl jsem toho víc o Spartě než o české lize jako takové. Bavil jsem se s Dušanem Melichárkem, brankářem v Malmö. Je fajn, že jsme tady spolu. A je to také jeden z důvodů, proč jsem přicházel, když jsem věděl, že je tady další Skandinávec," přiznal na stránkách sport.cz nový svěřenec Pavla Vrby, který však pod ním dosud nenastoupil.

Když se mu to nepovede 20. února na zlínské Letné proti Ševcům, další příležitosti bude mít proti Příbrami, Jablonci, Plzni či Českým Budějovicím, na které nyní druhý tým tabulky narazí za měsíc a něco.

Trpišovský o Vrbovi: Hodně ho uznávám. Sparta má jednoho z nejúspěšnějších trenérů v historii českého fotbalu

Zdroj: sport.cz