Na Iheanacha se nám hrálo lépe než na Vardyho, přiznali Zima s Kúdelou

Na Iheanacha se nám hrálo lépe než na Vardyho, přiznali Zima s Kúdelou
OBSAHUJE VIDEO

Mládežnický reprezentant Česka David Zima považoval bezgólový výsledek s Leicesterem City za spravedlivý a odkazoval se na průběh. Bral by dělbu bodů i přes úvodním hvizdem?

"Je to těžké říct, samozřejmě jsme chtěli vyhrát, ale po tom vyrovnaném průběhu, kdy jsme my i oni měli šance, je remíza spravedlivá. Nicméně převládá zklamání, protože ve druhém poločase jsme měli tlak, ze kterého se dal vytěžit vítězný gól," uvedl na webu slavia.cz exolomoucký stoper.

O tom, že půjde do akce na úkor staronové posily Simona Deliho, věděl už déle dopředu. "Dozvěděl jsem se to dva dny zpátky. Hodně dlouho se nad tím uvažovalo, ale já si s tím nedělal hlavu, soustředil jsem se na sebe. Záleží to na trenérovi, jak to postaví. Já jsem rád, že mi dal důvěru," pokračoval perspektivní zadák, jehož názor vyšel na slavia.cz.

Kdo z hostů podle něj nejvíce hrozil a byl pro jeho tým největším nebezpečím? "Musím říct, že to byl určitě Barnes. Ale samozřejmě Jamie Vardy byl taky velice nepříjemný, jeho herní styl je odlišný od ostatních útočníků. Pořád čeká na chybu soupeře, na nějaký okamžik, což je hodně nepříjemné. Musíte být pořád koncentrovaní, pořád ho hlídat, protože během jednoho malého okamžiku může skórovat. S Kúdelou jsme si říkali, že když odešel ze hřiště a přišel Iheanacho, který měl trošku jiný herní styl a my už měli jeho hru načtenou, tak se nám na něj hrálo lépe než na Vardyho," ozřejmil Zima.

A to není čtyřiadvacetiletý nigerijský reprezentant Kelechi Iheanacho žádné ořezávátko. Byť je v současné době na King Power Stadium spíše náhradníkem a žolíkem, v minulosti už střílel v Premier League branky i za Manchester City a Lišky si ho z Etihad Stadium pořizovaly za necelých 28 milionů eur.

A co odveta na ostrovech? "Těšíme se moc a doufám, že to tam urveme. Samozřejmě to bude těžký a prestižní zápas, pro nás to bude životní utkání," avizoval dvacetiletý dlouhán, u nějž uvádí specializovaný server transfermarkt.com hodnotu 3 miliony eur.

Kdybychom venku skórovali, budou to mít velmi těžké. Odveta bude otevřená, předpověděl Kuchta

Zdroj: slavia.cz