Leeds si hravě poradil se Southamptonem, Everton uštědřil Liverpoolu čtvrtou ligovou prohru v řadě

V páteční předehrávce kola Premier League se setkaly týmy ze středu tabulky Wolves a Leeds. Chelsea v sobotu odpoledne remizovala se Southamptonem. V duelu Burnley s WBA branka nepadla. Everton ve šlágru kola porazil Liverpool. Fulham v záchranářském souboji zvládl duel se Sheffieldem.

Wolverhampton doma hostil Leeds United a ve vyrovnaném zápasu zvítězil 1:0. Jediný gól utkání obstaral hostující obránce Meslier, bohužel pro něj to ale bylo do vlastní sítě. Vlci si tak připsali druhé vítězství v řadě, Leeds naopak podruhé v řadě prohráli.

Chelsea je pod vedením Thomase Tuchela zatím stále neporažena, výsledek 1:1 ze Southamptonu ale není to, co si před úvodním hvizdem přála. Saints šli navíc v první půli do vedení, trefil se liverpoolský Minamino, jenž na jihu Anglie hostuje. První prohru Chelsea pod Tuchelem ale odvrátil v 54. minutě Mason Mount, jenž proměnil penaltu.

Patnácté Burnley má na sestupové pozice pohodlný náskok, ztráta proti předposlednímu West Bromwichi Albionu by jej ale mohla mrzet. To i z toho důvodu, že Burnley hrálo dvě třetiny celého zápasu přesilovku. Tu ale nevyužilo a v zápase žádná branka nepadla.

Liverpoolu se momentálně v Premier League vůbec nedaří a to potvrdil i v městském derby doma proti Evertonu. Za Karamelky otevřel skóre útočník Richarlison, na 2:0 pak stanovil konečné skóre z penalty Islanďan Gylfi Sigurdsson. Liverpool tak prohrál městské derby a celkově je to už čtvrtá porážka v řadě v Premier League.

Poslední Sheffield už v Premier League zachrání jen zázrak. Tím spíš poté, co prohráli na hřišti Fulhamu, dalšího týmu bojující o udržení, 0:1. Cenné tři body získal Fulham doma díky trefě Lookmana z 66. minuty a připisuje si tak velmi důležité vítězství, aby se ale vyhnul sestupu zpět do druhé ligy bude muset sbírat bodů více.

V dohrávce 18. kola si Leeds hravě poradil se Southamptonem, když po poločase otevřel skóre svou třináctou trefou v sezoně Bamford, na kterého navázali Dallas a Raphinha. Druhý jmenovaný se trefil nádherně ze standardní situace k levé tyči.