Rodgers před druhým setkáním s Trpišovským: Máme v hlavě jedinou myšlenku - vyhrát v normální hrací době

Rodgers před druhým setkáním s Trpišovským: Máme v hlavě jedinou myšlenku - vyhrát v normální hrací době

V roce 2021 zaznamenal Leicester City pouze jednu jedinou porážku, když ho na King Power Stadium nachytal Leeds United, na jehož lavičce sedí vyhlášený argentinský stratég Marcelo Bielsa.

Na svém stadionu už však Lišky letos dokázaly přetlačit například Southampton, Chelsea i Liverpool. Ve čtvrtek od 21:00 budou dělat všechno proto, aby se tak stalo také se Slavií, se kterou před týdnem v Edenu remizovaly 0:0.

O čem všem mluvil osmačtyřicetiletý nadřízený Schmeichela, Tielemanse, Barnese, Iheanacha či Vardyho Brendan Rodgers na předzápasové tiskové konferenci? Mimo jiné i o tom, zda očekává, že by mohlo dojít i na penalty.

O tom, že bude Liškám chybět rozdílový hráč James Maddison...

"Bohužel pro zápas se Slavií nebude k dispozici. Situaci konzultujeme s doktory, James odletěl do Londýna. Věříme, že nebude muset na operaci. Ale ve čtvrtek bude chybět. Pokud máte takhle kvalitního hráče mimo, je to samozřejmě škoda."

O tom, že v už se Leicester musel v této sezoně nejednou spolehnout i na hráče z lavičky...

"Nemůžeme si to příliš dávat do hlavy. Před sezonou jsme věděli, že to nebude o 11 hráčích, ale o celém kádru. Jsem si jistý, že s hráči, kteří jsou k dispozici, odvedeme dobrou práci. Mentalita hráčů a jejich profesionalita je na vysoké úrovni. I když nehrají, jsou připraveni, kdykoliv jdou do hry. To nám umožňuje míchat sestavou. Díky taktické flexibilitě celého týmu můžeme hrát různými způsoby, to vše při zachování principů naší hry, takže si hráči do této chvíli zaslouží velký kredit".

O tom, zda by mohlo dojít i na rozstřel ze značky pokutového kopu...

"Samozřejmě je možné, že na penalty může dojít. Ale my máme v hlavě jedinou myšlenku - vyhrát v normální hrací době. Samozřejmě nějaké hráče na penalty máme, ale zatím to neřešíme."

Těžký soupeř, který umí předvést dobrý a fyzicky náročný fotbal, rozmlouval Tielemans o Slavii