Viktorii Žižkov vyšla generálka na jarní ostré soutěžní boje díky gólovému příspěvku Elvise

Viktorii Žižkov vyšla generálka na jarní ostré soutěžní boje díky gólovému příspěvku Elvise
OBSAHUJE OHLASY

Na poslední únorový pátek si naplánovaly generálky na odvetnou část FNL šestý a třináctý tým druholigové tabulky.

Viktoria Žižkov proti Táborsku potvrdila roli mírného favorita a na lépe Chrudim, se kterou se utká 7. března, se naladila výhrou 1:0.

O jedinou trefu duelu se po změně stran postaral šestadvacetiletý forvard Elvis Mashike Sukisa, který má za sebou minulost v Dynamu České Budějovice, Slavoji Vyšehrad i Slovanu Liberec a v právě probíhající druholigové sezoně je po 318 odehraných minutách a šesti vystoupeních na jedné brance.

Nový kouč pražského celku David Oulehla se v utkání spoléhal na celou řadu známých jmen jako Švenger, Pudil, Diviš, Batioja, Pázler, nebo Zoubele, s tím, že nastoupil už i kmenový zadák Sparty Lukáš Hušek, jenž se na podzim neprosadil v Pardubicích.

Miloslav Brožek, trenér Táborska, které před časem udolalo Jihlavu, připomněl, že šlo o první zápas jeho mužstva na přírodní trávě.

"Měli jsme určitý záměr, který se naplnil. Z hlediska těchto cílů jsem spokojen. Jsem rád, že nastoupili hráči, kteří jsou po Covidu nebo po zranění. Cílem bylo, aby byli připraveni na mistrovskou soutěž. Někteří hráči dostali volno. Jsem rád, že se nikdo nezranil," těšilo šestačtyřicetiletého stratéga.

"První poločas byl soupeř aktivnější, byl více na míči, byl to boj. Viktorka hrozila ze standardních situací, které jsme dokázali první poločas ubránit. Žižkov má velkou kvalitu, přesto se do šancí dostával velmi sporadicky. Inkasovali jsme po standardce, která byla výborně zahraná. Soupeř míč prodloužil na přední tyči a na zadní skóroval. My jsme pár minut poté dali břevno. Ke konci zápasu jsme nedotáhli zajímavé protiútoky. Jak už jsem řekl, hlavním cílem bylo připravit se na soutěž," doplnil někdejší šéf Vlašimi, se kterou se utkají na startu jara.

Páteční příprava:

FK Viktoria Žižkov – FC MAS Táborsko 1:0 (0:0)
Branka: Branky: 57. Mashike. Rozhodčí : Ulrich - Kubr, Váňa. Hráno bez diváků.

FK Viktoria Žižkov: Švenger (46. Soukup) - Řezáč (60. Bazal), Hušek (46. Prebsl), Pudil, Auer (60. Muleme) - Skopec (60. Sixta), Súkenník (60. Petrlák) - Diviš (60. Urbanec), Batioja (60. Nabiyev), Zoubele (60. Bezdička) - Mashike (60. Pázler)

FC MAS Táborsko: Zadražil (45. Pecháček) – Havrda (30. Almeida), Penc (62. Navrátil), Holiš, Tusjak – Icha (65. Tolno), Boula, Liepa, Janošík (65. Plachý) – Majka (62. Nielsen – 85. Kubovský), Provazník (55. Čapek).

Jeřábek svléká jablonecký dres a po třech domácích adresách se vydává poprvé v kariéře ven...