Šural zůstává ve Zbrojovce do roku 2023. Hrajeme dobře, brzy se dostaví i výsledky, je přesvědčen obránce Brna

Šural zůstává ve Zbrojovce do roku 2023. Hrajeme dobře, brzy se dostaví i výsledky, je přesvědčen obránce Brna

Čtyřiadvacetiletý obránce Jakub Šural zůstává ve svém rodném městě. Se Zbrojovkou Brno prodloužil kontrakt až do léta 2023. A to i navzdory spekulacím o jeho letním odchodu.

Šural zažil v Brně několik světlých i tmavých momentů. Jako mladík hostoval v Líšni a v Mostě, se Zbrojovkou si zahrál první i druhou ligu. V posledních dvou či třech letech je ale stabilním členem základní sestavy trenérů Dostálka, Machálka či Šustra. Připsal si i starty za mládežnické reprezentace, v dresu jednadvacítky se ale jednou nepříjemně zranil, což mu zbrzdilo kariéru.

Hovořilo se, že by v létě změnil v rámci Fortuna ligy dres, to se ale nejspíše nestane. "Vážím si toho, že můžu ve Zbrojovce pokračovat. Mám ke klubu srdeční vztah, jsem tu spokojený a proto jsem od začátku jednání tuto variantu preferoval," prohlásil Šural po prodloužení smlouvy s brněnským klubem.

Zájem o pokračování spolupráce byl ale oboustranný. "Jsme rádi, že jsme se domluvili na dlouhodobé spolupráci. Kuba do Zbrojovky patří, je pro klub důležitý na hřišti i v kabině. Jsme přesvědčeni, že i v dalších letech bude pro nás přínosem," uvedl sportovní ředitel klubu Tomáš Požár.

Stále ale není jasné, jakou soutěž bude Šural hrát příští rok. Brno, které ještě loni hrálo druhou ligu, se totiž pohybuje pouze velmi lehce nad hranicí sestupu a zcela vážně mu hrozí návrat do FNL. "Čeká nás hodně práce, abychom splnili hlavní cíl v podobě záchrany," přiznává Šural. "V posledních zápasech nehrajeme špatně, potřebujeme ale získávat více bodů. Věřím, že je to v našich silách," prozradil stoper či bek Zbrojovky.

Další body bude moct Zbrojovka získat v sobotu večer, kdy hostí Viktorii Plzeň. Body proti favoritům ale Brno získalo několik, doma Zbrojovka porazila Slovácko, zvítězila v Jablonci a senzačně remizovala i na Slavii, kdy těsně před koncem z rohového kopu vyrovnal na 1:1 právě Jakub Šural. Branku v Edenu pak věnoval svému tragicky zesnulému bratrovi Josefovi, jehož má symbolicky vytetovaného na své ruce.

zdroj: FC Zbrojovka Brno