Schick střídal a Leverkusen se opět trápil. Dortmund i Bayern zvládly své zápasy, Gebre Selassie skóroval za Brémy.

V předehrávce třiadvacátého kola německé bundesligy Brémy doma šokovaly Frankfurt a zvítězily 2:1. Roli favorita v sobotu odpoledne potvrdily Borussia Dortmund i Bayern Mnichov, překvapivě vysoko prohrálo Schalke se Stuttgartem. Duel proti Hertě Berlín zvládl Wolfsburg. Lipsko večer senzačně otočilo duel s Gladbachem. Hoffenheim si veze z Berlína bod.

Frankfurt odmítl šanci posunout se na třetí místo německé bundesligy a po prohře v Brémách 1:2 si zkomplikoval cestu do Ligy mistrů. Ve formě hrající Eintracht sice poslal do vedení v první půli André Silva, po poločase ovšem vyrovnal český exreprezentant a kapitán Brém Theodor Gebre Selassie. Obrat poté dokonal Sargent a Brémy tak senzačně porazily Frankfurt doma 2:1 a zajistily si tak cenné tři body v boji o záchranu, narozdíl od minulé sezóny mají ale od sestupového pásma bezpečnou rezervu. Za Werder tradičně nastoupil i další Čech, brankář Jiří Pavlenka.

Bayern Mnichov v týdnu porazil Lazio Řím v Lize mistrů, před týdnem ovšem v bundeslize podlehl Frankfurtu. Další senzaci o týden později ale nenechal připustit, doma proti Kolínu jednoznačně potvrdil roli favorita a zvítězil vysoko 5:1. Dvěma trefami se blýskl Lewandowski, dvakrát skóroval i Gnabry, skóre otevřel Eric Maxim Choupo-Moting. Za Kolín pouze snižoval Shkiri, vysokou prohru ale neodvrátil.

Borussia Dortmund je možná bez formy, doma proti bundesligovému nováčkovi z Bielefeldu to ale nebylo vidět. BVB se však prosadilo až po bezbrankové první půli, skóre otevřel v 48. minutě Dahoud, další branku pak zaznamenal Sancho, na konečných 3:0 poté stanovil skóre Brazilec Reinier, jenž v Signal Iduna Parku hostuje z Realu Madrid.

Schalke potvrdilo mizernou formu a stále se bezkonkurenčně nachází na posledním místě bundesligy. Na hřišti Stuttgartu prohrával 3:0 už v prvním poločase. Na 1:3 sice skóre korigoval ještě před pauzou Sead Kolašinac, v drama se ovšem utkání nezvrhlo, ba naopak vstřelil Stuttgart další dva góly a nad týmem z Gelsenkirchenu vyhrál vysoko 5:1.

Skvělou formu v této sezóně bundesligy zažívá Wolfsburg. Ten šel do vedení proti týmu Hertha Berlín, za který nastoupil i český reprezentant Vladimír Darida, v 38. minutě díky vlastní brance hostů. Výhru Wolfsburgu až ke konci pojistil Lacroix a tři body získali Vlci i navzdory červené kartě ke konci zápasu.

Borussia Mönchengladbach i Red Bull Lipsko se účastní osmifinále Ligy mistrů a oba týmy prohrály úvodní zápasy s anglickým týmem. Ve vzájemném utkání vedl Gladbach v Lipsku ve 20. minutě už 2:0, jenže Rudí býci senzačně duel ve druhém poločase otočili a zvítězili 3:2. Senzační obrat Lipska zajistil Red Bullu pohodlné druhé místo v tabulce a pouze dvoubodovou ztrátu na první Bayern!

Komu se naopak vůbec nedaří je Leverkusen. Bayer vyhrál jediný z posledních devíti zápasů a propadá se tabulkou, aktuálně na šesté místo. Ráz zápasu určil krátce po startu druhé půle Demirovič. V 61. minutě přidal k asistenci na první gol střelecký zásah Höler. V 70. minutě se do hry dostal konečně i Patrik Schick. Leverkusen se však zmohl pouze na snížení Baileyho. Po vyřazení od Young Boys Bern jde o další ránu do týla momentálně skomírajícího celku.

Bundesliga, 23. kolo:

Werder Brémy - Eintracht Frankfurt 2:1 (0:1)
Branky: 47. Gebre Selassie, 62. Sargent - 9. Silva

Bayern Mnichov - Kolín nad Rýnem 5:1 (2:0)
Branky: 18. Choupo-Moting, 33. a 65. Lewandowski, 82. a 86. Gnabry - 49. Shkiri

Borussia Dortmund - Arminia Bielefeld 3:0 (0:0)
Branky: 48. Dahoud, 58. Sancho (pen.), 81. Reinier

Stuttgart - Schalke 04 5:1 (3:1)
Branky: 10. a 26. Endo, 34. Kalajdzič, 88. Klement, 90+2. Didavi - 40. Kolašinac
Neproměněná penalta: 72. Bentaleb (Schalke 04)

Wolfsburg - Hertha Berlín 2:0 (1:0)
Branky: 38. Klunter (vl.), 89. Lacroix
Červená karta: 90+4. Pongrančič (Wolfsburg)

Red Bull Lipsko - Borussia Mönchengladbach 3:2 (0:2)
Branky: 57. Nkunku, 66. Poulsen, 90+3. Sorloth - 6. Hofmann, 19. Thuram

Union Berlín - Hoffenheim 1:1

Branky: 9. Kruse z penalty - 29. vlastní Schlotterbeck