Pavlenka z Werderu vyloženě nepospíchá: Chtěl bych si zahrát o evropské poháry s Brémami

Pavlenka z Werderu vyloženě nepospíchá: Chtěl bych si zahrát o evropské poháry s Brémami

196 centimetrů vysoký rodák z Hlučína Jiří Pavlenka (28) už je necelé čtyři roky nezpochybnitelnou jedničkou Werderu Brémy a v rámci bundesligového dění se dlouhodobě drží ve špičce také v úspěšnosti zákroků. Jak se mu poslouchá ono časté chválení?

"Radši neposlouchám a soustředím se na sebe. Je mi 28 let a snažím se pořád nějakým způsobem zlepšovat. Pořád tu řešíme, v čem se může člověk posunout. Pracujeme na tom každý trénink a chceme být lepší a jsem rád, že trenér, kterého teď momentálně mám, dokáže poradit a je na mě i na druhou stranu tvrdý a pořád to spolu nějakým způsobem posouváme, což je fajn a uvidíme, co bude v létě. Ještě mám smlouvu na rok a půl a v Brémách jsem spokojený. Chtěl bych zažít s Brémami nějaký úspěch, což samozřejmě bude nesmírně náročné, ale pořád jsme v poháru a věřím, že fakt by to třeba letos mohlo vyjít a mohli bychom se dostat do finále," pronesl v interview pro seznamzpravy.cz bývalý brankář Baníku či Slavie, který má podle transfermarkt.com tržní hodnotu 6,5 milionu eur.

Lákala by ho i změna klubové adresy, např. klub, který by hrál evropské poháry, nebo se o ně alespoň pral? "Něco jsme řešili hned první rok, co jsem byl v Německu, řešili jsme to i sezonu poté, o něčem jsme se bavili také po minulé sezoně, ale přece jen ta minulá nebyla ani v mém podání, ani v podání kluků zrovna skvělá, takže nic tak žhavého nebylo a já jsem rád, že letos to je samozřejmě lepší. Myslím, že každý fotbalista, nebo nemusí to být jenom fotbalista, ale každý se chce nějakým způsobem posunout v té kariéře a uvidíme, co budoucnost přinese. Chtěl bych si ale třeba zahrát o evropské poháry s Brémami. Ona ta aktuální situace není jednoduchá, protože kluby nejenom tady u nás v Německu mají problémy po finančních stránkách a tak velké přestupy se ani letos v té covidové situaci neděly, takže uvidíme, co budoucnost přinese," zůstal tajemný strážce svatyně z Weserstadionu, jehož slova publikovaly stránky seznamzpravy.cz.

Letos v létě by měl přijít o spoluhráče Theodora Gebre Selassieho (34), jenž po devíti letech služeb avizuje návrat do Česka. Nebude svého ostříleného krajana a přemlouvat, aby si pobyt ve Werderu ještě prodloužil a v Brémách vydržel rovnou dekádu? Vytížení mu zatím v žádném případě nechybí. "Je to rozhodnutí jeho a samozřejmě rodiny a za mě souhlasím s tím, že Gebre má výkonnost na to, aby v bundeslize pokračoval, drží mu zdraví a pořád se dobře udržuje a působí skvěle jak na hřišti, tak samozřejmě v kabině. Všichni ale musí respektovat přání rodiny a přece jen už jsou devět let v Německu a chtěli by se vrátit do Česka, aby starší kluk mohl začít v první třídě tam, aby si v Česku našel kamarády. A já samozřejmě chápu, že budou chtít trávit víc času se svými rodiči a s celou rodinou. Vždycky to má dvě stránky a devět let v zahraničí je dlouhá doba," upozornil na konto třebíčského rodáka konkurent Zetterera, Santose a Plogmanna, které v této ligové sezoně nepustil mezi tři tyče ani na minutu.

Dokázal by si představit, že by na jednom místě vydržel tak dlouho také on? V případě čtyřnásobného mistra Německa by to znamenalo působit v klubu až do roku 2026. "Zatím se mi to nepovedlo, takže zatím si to nedokážu představit, ale když to tak vezmu, tak v A-týmu Brém působím nejdéle za svou kariéru," dodal na seznamzpravy.cz ostřílený klient agentury Sport Invest, jenž má na současné adrese kontrakt do 30. června 2022.

Stále jen 20 let, ale do absolutního norského rekordmana Solskjaera už mu chybí pouhá jedna trefa...

Zdroj: seznamzpravy.cz

Bundesliga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.