Za očistou fotbalu se skrývají pouze osobní ambice, pustil se Liba do Šmicera, Kollera a spol.

Za očistou fotbalu se skrývají pouze osobní ambice, pustil se Liba do Šmicera, Kollera a spol.

Předseda Středočeského fotbalového svazu Miroslav Liba, jenž měl mít velmi blízko k vyšetřovanému Romanu Berbrovi, se před blížícími se okresními volebního valnými hromadami opřel do Fotbalové evoluce, pod níž jsou podepsáni Vladimír Šmicer, Tomáš Ujfaluši, Jan Koller a spol.

Vyplývá to z jeho čerstvého vyjádření. "Díky populistickému jednání tzv. Fevoluce dochází k rozdělování, k nálepkování, vykopávají se hluboké příkopy. Ve svatém boji o tzv. očistu fotbalu, za kterou se však skrývají pouze osobní ambice některých jedinců, se používají praktiky, které byly v minulosti kritizovány," zaznělo na YouTube účtu SKFS.

Co přesně mu nevoní? "Říkají, že jim jde o fotbal, a proto se vyhrožuje, lidé jsou nepřijatelně dehonestováni, kdo nejde s námi, ten jde proti nám. Přitom ten kritizovaný fotbal v poslední době dosahuje jak na klubové, tak i reprezentační úrovni, významných úspěchů. V historii jsme se mnohokrát setkali s lidmi, kteří velmi zasvěceně tvrdili, že právě oni vědí, jak by se měl fotbal a vše okolo něho dělat. Jakmile pak ale přijde z profesionální sféry lukrativní nabídka, tak po ní s radostí skočíme," přidal bývalý dlouholetý prvoligový rozhodčí.

A schytal to i dnes již bývalý sekretář FAČR Rudolf Řepka, jenž už ve vedení českého fotbalu nefiguruje a své místo našel na teplických Stínadlech. I on je jednou z tváří Fevoluce, která je Libovi proti srsti. "Vážím si práce funkcionářů Okresních fotbalových svazů, kteří ve svém volném čase a bez nároku na odměnu pracovali v posledním období pro fotbal na té nejnižší úrovni. Však nás také bývalý GS FAČR, pan Řepka veřejně chválil, jak děláme fotbal ve středních Čechách dobře. Teď najednou svoji rétoriku změnil," zakončil svůj monolog Liba, jenž dle svých slov nechce fotbal dále rozdělovat, ale spojovat.

Opouštíme dobu temna. Trpišovský stvořil ze Slavie top evropské mužstvo, ale já si stejně vsadím postup Glasgow, přemítá Vízek