Moment pravdy: Tvrdík se vyjádřil k blízké budoucnosti Stanciua, Simy, Koláře i Trpišovského...

Moment pravdy: Tvrdík se vyjádřil k blízké budoucnosti Stanciua, Simy, Koláře i Trpišovského...

Předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík čelil v pořadu Tiki-Taka na O2 TV Sport mimo jiné také dotazům, které sešívané opory by mohly vyletět z vršovického hnízda nejdříve. V souvislosti s brzkým prodejem do zahraničí se hovoří o hráčích jako Kolář, Provod, Stanciu, Olayinka a samozřejmě Sima.

"Postupem přes Leicester jsme se dostali zhruba na 360 milionů korun. Základní skupina Ligy mistrů by byla o 100 milionů víc. Ale z pohledu celkové atmosféry, koeficientu nebo toho, jak můžeme ukazovat naše hráče, jsme spokojení. V Lize mistrů bychom takových úspěchů třeba nedosáhli. Doufáme v mistrovský hattrick a pak chceme opět zkusit základní skupinu Ligy mistrů. Prodeje pokaždé řešíme případ od případu, i podle atmosféry v týmu. Třeba na podzim se příliš nedařilo Nicovi Stanciovi. Řešili jsme, jestli ho neprodat. Nakonec jsme dospěli k názoru, že ne, a Nico je v poslední době fantastický," zaznělo na O2 TV Sport z úst slávistického představitele.

V roce 2020 vyslalo sešívané "S" do Londýna jak Tomáše Součka a Vladimíra Coufala, tak Kateřinu Svitkovou. Jak tomu bude v roce 2021? "Oba nám pomáhají i k vyšším nabídkám na ostatní hráče do budoucna. To je slávistický sen. Na Twitteru mi píší bez nadsázky tisíce fanoušků West Hamu. Ptají se, kdy přijde Sima nebo Kolář. Mají pocit, že by měli mít předkupní právo. Ale takhle situace nestojí, nemáme partnerství. Třeba k němu dospějeme časem," vyprávěl na O2 TV Sport bývalý ministr obrany.

Poté, co Slavia vyřadila Leicester, nalepil britský bulvární deník The Sun na devatenáctiletého Senegalce Simu cenovku 50 milionů liber. Jak moc se blíží či vzdaluje realitě? "V zimě jsme na něj měli nabídku 10 milionů euro z předního klubu Premier League. Ale neprodali bychom ho ani za 20. Teď už víme o nabídkách na léto, které se pohybují mezi 20 až 25 miliony. Samozřejmě těžko předbíhat, ale částka, o které spekuluje Sun, by se odmítala těžko. To je na pět let provozu Slavie, a ještě bychom postavili mládežnickou akademii Abdallaha Simy,“ zasnil se dvaapadesátiletý funkcioná s minulostí u Českých aerolinií.

Kdyby si mohl vybrat, spíš než křídelníka Simu by udržel brankářskou jedničku Koláře. "Máme dohodu, že při adekvátní nabídce může po sezoně odejít. Ale teď jsme se bavili, že ji ještě o rok prodloužíme,“ potěšil sešívané fandy Tvrdík, jehož vyjádření zaznělo v oblíbeném pořadu Tiki-Taka. A co bezkonkurenčně nejlépe placený trenér Fortuna:ligy Jindřich Trpišovský, jehož by si dokázal představit na ostrovech i Jaromír Bosák? "Klub si jeho uvolnění neumí představit a předpokládám, že ani Jindra nikam nechce. Jednou bych mu přál Premier League, ale až po konci kontraktu ve Slavii, tedy za čtyři roky," zakončil slávistický šéf.

Tak vysoká pokuta je pro mě jako podnikatele likvidační, navíc za slova, která jsem neřekl, rozhořčil se Švancara

Zdroj: O2 TV Sport

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.