Jsem upřímně přesvědčený, že i já jsem lepší než hráči Juventusu. To je hrozně uklidňující pocit, přiznal Barák

Jsem upřímně přesvědčený, že i já jsem lepší než hráči Juventusu. To je hrozně uklidňující pocit, přiznal Barák

Byť už využil chorvatský trenér aktuálně devátého Hellasu Verona Ivan Jurič v právě probíhající sezoně Serie A hned pět ofenzivních tykadel, nejlepším střelcem mužstva je šestigólový středopolař Antonín Barák.

Ten je právě teď hlavní hvězdou klubu, dle svých slov nemohl udělat lepší krok a co víc - mohl by překonat svou dosud nejlepší italskou sezonu 2017/2018, jíž finišoval se sedmitrefami. Během své mise na Apeninském poloostrově už navíc pokořil nejednu slavnou obranu včetně Interu Milán, Neapole, AC Milán i Juventusu. "Všichni z nás, kteří hrajeme za menší kluby, se chceme proti těm velkým ukázat a snad se tam i dostat," přiznal na stránkách Sportu.

Důvěry, jaké se mu od realizačního týmu dostává nyní, si moc váží. "Stalo se mi to už v první sezoně v Udine, i tam jsem cítil silné postavení v týmu, ale tady ještě víc. Trenér po mně chce, abych byl jedním z lídrů na hřišti i mimo, abych na kluky působil, pomáhal. Je to příjemná odpovědnost, dělá mi dobře, když cítím důvěru, baví mě to. Pak se víc těším na tréninky, na zápasy, celkově se mi pracuje jinak," ozřejmil ve Sportu blonďatý záložník.

Sebevědomí má nyní na rozdávání. "Jdu do zápasu s Juventusem, každý si řekne, že jde vyhrát, ale já jsem fakt upřímně přesvědčený, že jsme lepší. A že i já jsem lepší než hráči soupeře. To je hrozně uklidňující pocit. Vnitřní sebevědomí, pokud je opodstatněné, je hrozně důležité. Budujete si ho každý den na tréninku, běžnou prací, pak se nemám koho bát. Já jsem fakt přesvědčený, že na téhle úrovni už rozhoduje jenom hlava. Když se kouknu, jaké hráče v ofenzivě má Cagliari hrající o záchranu, tak se to jen potvrzuje. Joao Pedro, Marin, Nainggolan, Rog, Simeone, vždyť je to tým jako kráva… A oni si nedají pomalu tři čtyři přihrávky za sebou, dva tři zápasy nejsou schopní dát gól, přitom všechno reprezentanti, velké osobnosti. Prostě nejsou v pohodě," přidal Deníkem Sport citovaný odchovanec příbramského fotbalu.

Exslávista s minulostí v Lecce i Udinese si nic nedělá ani s největších světových hvězd formátu Cristiana Ronalda, jemuž čelil před pár dny. "Pro mě je Ronaldo samozřejmě nebezpečný hráč, který umí dát gól ze všeho, ale jeho pojetí fotbalu se mi nelíbí. Myslím si, že i proto, že prostě moc nebrání, jsme Juventus v několika fázích hry přehrávali. Oni vlastně hrají do defenzivy o jednoho míň," všiml si v interview pro iSport.cz záložník, který půjde opět do akce ve středu 3. března na půdě Beneventa.

Zlatan prozradil koho považuje za nejlepšího hráče historie a opět nepřekvapil

Zdroj: Deník Sport

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.