Trápící se Kobru brzdí někdy až extrémní snaha. Podle šéfa Viktorie je potřeba nastavit rovnováhu...

Trápící se Kobru brzdí někdy až extrémní snaha. Podle šéfa Viktorie je potřeba nastavit rovnováhu...

Strakonický rodák Zdeněk "Kobra" Ondrášek (32) momentálně v Doosan aréně žádné zářivé období neprožívá, o čemž svědčí i čísla produktivity.

V uplynulých 15 soutěžních utkáních se bývalý forvard Tromsa, Wisly či Dallasu střelecky prosadil pouze jednou, což je na reprezentanta málo.

Jeden gól zaznamenal v září, jeden v říjnu, jeden v listopadu, jeden v lednu a od té doby zase nic.

Šance přitom od hlavního trenéra Plzně dostává - ať už v základu, nebo jako žolík. V osmifinále MOL Cupu proti Hradci (3:1) strávil na ploše kompletních 90 minut a byť měl zhruba čtyři šance, síť se mu opět rozvlnit nepodařila...

To, že pozici ofenzivní jedničky převzal o čtyři roky mladší Jean-David Beauguel, tedy nepřekvapí. Tím spíš, že v poháru skóroval dvakrát ze dvou případů a ve Fortuna:lize je na osmi trefách během sedmi pobytů mezi jedenácti vyvolenými.

Jak vše vidí Adrián Guľa? "Kobra reaguje super. Z lavičky naskočil dobře, hned měl tutovku. On se nevzdá, o tom jsem přesvědčený,“ vyprávěl už po minulém ligovém kole pětačtyřicetiletý slovenský odborník ze Štruncových sadů.

Čemu útlum přisuzuje? "Brzdí ho někdy až extrémní snaha. Je potřeba nastavit rovnováhu, mužstvo mu musí dál připravovat šance. Když bude mít víc klidu, který získá tréninkovým procesem nebo první proměněnou šancí, tak nám významně pomůže, o tom jsem přesvědčený," uklidňoval západočeské fanoušky bývalý stratég Žiliny, jehož slova nabídl portál isport.blesk.cz.

V sobotu 6. února přivítá pětinásobný šampion české ligy Sigmu. Začne Ondrášek od začátku, nebo si na svou příležitost počká na lavičce náhradníků?

Velká ztráta pro Bohemians. Po Vodhánělovi nepodepsal novou smlouvu ani další hráč

Zdroj: isport.blesk.cz