Do třetice všeho dobrého? Tusjak mění Žižkov za Táborsko: Vím, do čeho jdu, musíme co nejdříve uklidnit situaci

Do třetice všeho dobrého? Tusjak mění Žižkov za Táborsko: Vím, do čeho jdu, musíme co nejdříve uklidnit situaci

Levý obránce s minulostí v českých mládežnických reprezentacích Luboš Tusjak se po několika letech opět vrací do FC MAS Táborsko, který odstartuje jaro z předposledního místa. Na jihu země byl zapůjčen z Viktorie Žižkov. 

Odchovanec Slavie už na dotyčné adrese dvakrát působil, a to na podzim 2013 a v sezoně 2014/15. Jeho tehdejšími spoluhráči byla známá jména jako Benjamin Traoré, Roman Potočný, Aleš Nešický, Ondřej Šiml, Vojtěch Přeučil, Jan Šimák, Petr Javorek, Martin Sladký či Josef Divíšek.

"Samozřejmě si to vybavuji, měli jsme skvělou partu, hrálo se ještě v Sezimáku, trénoval nás Roman Nádvorník, Petr Frňka, Radim Nečas. Dařilo se nám," vzpomíná zkušený fotbalista, kterého si aktuálně vyhlédl kouč Miloslav Brožek.

"S trenérem se znám, vím, co od něho mohu očekávat. Věděl jsem, do čeho jdu. Vím, že nás čeká boj o záchranu. Musíme k tomu přistoupit zodpovědně od prvního zápasu, hned začít sbírat body a situaci co nejdříve uklidnit," plánuje Tusjak, který se musí rychle seznámit s novými spoluhráči včetně těch, kteří stejně jako on přišli během zimní přípravy.

A jak si představuje svoje herní vytížení? "Žádný hráč nemá místo v sestavě jisté. Je tu konkurence, což je dobře. Je lepší, když víte, že na vás někdo tlačí. Šel jsem ale do Táborska s tím, že chci hrát, chci pomoci," míní krajní obránce či záložník.

Podle jeho názoru nervozita před startem mistrovské soutěže v kabině Táborska nepanuje. "Těšíme se, až to začne, protože zimní příprava je dlouhá. Osobně umělé trávy nemám moc v oblibě. Přípravu jsem jel bez zranění. Cítím se dobře, ale potvrdit to musím na trávníku. Věřím, že jako tým budeme vyhrávat, každý bod bude důležitý," uvedl Tusjak.

Tomu se líbí stadion Táborska v Kvapilově ulici. "Hrál jem ještě v lese na Soukeníku, kde teď vzniklo pěkné tréninkové centrum. Stadion na Kvapilce, to je velký krok kupředu, už se těším na první domácí utkání s Chrudimí," zakončil devětadvacetiletý univerzál s minulostí v Karviné, Vlašimi i Slavoji Vyšehrad.

Předposlední Táborsko nadále zbrojí. Jeho kádr posílil exžižkovský Gil i nositel slavného dánského jména...

Zdroj: fctaborsko.cz