Na úvod jara ve FNL souboj o postup? Brněnský outsider na druhém místě hostí první Hradec. Kde vidí Frťala klíč k úspěchu?

Na úvod jara ve FNL souboj o postup? Brněnský outsider na druhém místě hostí první Hradec. Kde vidí Frťala klíč k úspěchu?

Zatímco prvoligové týmy měly letos pouze velmi krátkou pauzu po Vánocích, druhá liga se rozjíždí po rekordně dlouhé pauze až nyní. Způsobeno je to tím, že v letošním ročníku FNL operuje pouze čtrnáct týmů, zatímco v první lize jich je osmnáct.

Může za to hektický závěr minulé sezóny, kterou ovlivnil začátek pandemie Covid-19. Po různých vyjednáváních se rozhodlo o tom, že v tomto výjimečném případě postoupí mezi elitu dva týmy přímo. Vzhledem k opavské a karvinské karanténě ke konci minulé sezóny dokonce ani nikdo nesestupoval. To ale způsobilo i to, že v této sezóně sestupují z první ligy tři týmy, zatímco do ní postupuje pouze vítěz FNL. Nehraje se ani baráž.

A po polovině sezóny, i když pouze po dvanácti odehraných zápasech, má nejblíž k prvoligové příslušnosti Hradec Králové. Ten vede tabulku s pětadvaceti body, hned na druhém místě je ale poměrně překvapivě brněnská Líšeň, což je stále ještě poloprofesionální tým. Daří se mu však skvěle a nebýt remízy s Ústím nad Labem v posledním podzimním kole, mohla Líšeň dokonce přezimovat v čele FNL.

Právě Hradec a Líšeň se ale utkají hned v prvním jarním kole a ve hře tak bude více než jen pouhé tři body. V případě, že by Líšeň duel vyhrála, by měla být zcela seriózně a oprávněně považována za kandidáta na postup. Brněnský fotbal by tak nemusel ztratit první ligu i navzdory hrozícímu sestupu Zbrojovky. Kromě Hradce a Líšně si ale na postup dělají zálusk i pražské týmy Viktoria Žižkov a Dukla Praha, Ústí nad Labem či Jihlava, těmto celkům se ale na podzim moc (v případě Jihlavy vůbec) nedařilo.

O vítězi FNL by tak mohlo napovědět už další kolo. Hradec ale v boji o upevnění postavení v tabulce nečeká nic lehkého. Pouze v televizi se na fotbal bude moct dívat jeho trenér Frťala, jenž je v karanténě. Utkání se ale odehraje. Hradec ale odehrál nedávno přípravné utkání s Varnsdorfem a Frťalovi se nelíbil profesorský styl fotbalu, který jeho svěřenci předvedli.

"V této soutěži se vás nikdo nelekne a nepadne před naší fotbalovostí. Musíme hrát agresivněji a soupeřovu agresivitu umět přijmout,“ hledá Frťala klíč k úspěchu v těžkém duelu s Líšní. Šlágr FNL mezi Líšní a Hradcem Králové se odehraje v sobotu 14:30 v Brně, na stadion ale pochopitelně nebudou puštěni žádní diváci.

zdroj: SK Líšeň