Lídr Hradce Rada: Jsme největším favoritem na postup. Říkat něco jiného by od nás bylo zbabělé

Lídr Hradce Rada: Jsme největším favoritem na postup. Říkat něco jiného by od nás bylo zbabělé
ROZHOVOR

Z vedoucí příčky tabulky vstoupí do druhé části FNL fotbalisté Hradce Králové, od kterých se na jaře nečeká nic jiného než comeback mezi elitu. A ví to i velezkušený středopolař Jakub Rada, jenž by měl „Votroky“ k postupu dotáhnout. On sám pak za největšího konkurenta v boji o první místo považuje Viktorii Žižkov.

Přijímáte roli největšího favorita na postup?
Jednoznačně ano. Říkat něco jiného by od nás bylo zbabělé. Hradec se chce do první ligy vrátit už dlouho a teď k tomu máme jedinečnou šanci. Byla by hrozná škoda ji nevyužít.

I vzhledem k vašemu postavení v tabulce se na vás bude chtít každý vytáhnout. Budete to mít v tomto směru těžší než na podzim?
To bych neřekl. Když se podívám na soupisky ostatních týmů v druhé lize, moc zkušenějších mužstev než Hradec tam nevidím. I historicky patříme ke špičce, takže na nás se chtěl každý vytáhnout už na podzim. V tomhle směru se pro nás nic nemění. I když teď je to ještě samozřejmě umocněné tím, že jsme první v tabulce.

Tabulka vykrystalizovala po podzimu tak, že velcí rivalové jako Dukla či Jihlava nabrali na čelo už celkem velkou ztrátu. Berete jako výhodu, že oba ty týmy tak trochu vyklidily pozice?
Asi jo. Zrovna s těmito dvěma kluby člověk počítá furt vysoko. Před sezonou to byly naši největší konkurenti v boji o postup, takže nám určitě nevadilo, když oba nabíraly ztrátu.

Koho za toho největšího rivala pokládáte v tuto chvíli?
To je těžká otázka. Měl bych říct, že každého. Já osobně jsem ale nejvíce sledoval výsledky Viktorky Žižkov.

Hned na úvod jara vás čeká souboj o čelo tabulky s Líšní. Jste rád, že ji potkáváte takhle na startu, nebo byste se s ní raději střetl až o pár kol později?
Nad tím nemá vůbec smysl spekulovat. Pokud chceme postoupit do první ligy, musíme se soustředit jen sami na sebe a umět porážet kohokoliv kdykoliv. Mě samotného ale trochu překvapuje, že je právě Líšeň druhá. Jen to svědčí o tom, jak kvalitní tým má.V čem jsou podle vás největší přednosti vašeho sobotního soupeře?
Podle mě Líšeň těžila na podzim i z toho, že s ní vlastně nikdo příliš nepočítal. Nenápadně tak doplula až na druhou příčku, ale teď už o ní každý dobře ví a dá si na ni pozor. Stejně jako teď v sobotu my.

Poslední soutěžní zápas jste odehrál 4. října na půdě Táborska. Můžete popsat nepříjemné zranění, které vás pak vyřadilo ze hry?
Stalo se to vlastně těsně předtím, než se soutěž zase restartovala. Skřípl se mi nerv v zádech, což mi ovlivňovalo funkčnost celé pravé nohy. A jelikož to přišlo v hodně blbý chvíli, přišel jsem kvůli tomu o podstatnou část podzimu. Aspoň že teď už jsem v tomto směru zcela v pořádku.

Možná ne všichni ví, že jste odchovancem Sparty. Co říkáte na změny, které se tam během jara odehrály?
Je vidět, že ty změny byly ku prospěchu. Aspoň co se týče výsledků. I když i pan Kotal udělal na Letné kus dobré práci, na závěr jeho angažmá to už příliš nefungovalo. Jeho nástupce Pavla Vrbu hodně uznávám. A kdyby Spartu nepozvedl ani on, tak už tedy vážně nevím kdo...

Má podle vás Sparta na to zaútočit ještě na titul?
Pro fanoušky by to bylo jistě fajn, kdyby ten souboj ještě měl nějaký náboj. Podle mě si už ale Slavia titul vzít nenechá.

A co říkáte na Mladou Boleslav, která si minulý víkend připsala vůbec první výhru pod trenérem Karlem Jarolímem? Zachrání se v lize?
Určitě věřím, že ano. Upřímně, kdyby s takovým týmem a možnostmi spadli o soutěž níž, bylo by to vážně tristní. Na tabulku se jim teď ale asi nedívá moc dobře. Rozhodně jsem tam poznal lepší časy, než tam zažívají právě teď.

Hvězda Jihlavy Vejmola: 10. místo je ostuda, na jaře se musíme zvednout zase vzhůru! Jak vzpomíná na Norsko?