Úžasný Der Klassiker byl v režii hattrickového Lewandowského a dvougólového Haalanda, Schick vystřelil výhru Leverkusenu

Čtyřiadvacáté kolo německé bundesligy začalo už v pátek večer záchranářským soubojem. Frankfurt v sobotu remizoval se Stuttgartem, Lipsko zase porazilo Freiburg. Hertha Berlín zvládla souboj s Augsburgem, Hoffenheim zase porazil Wolfsburg. Leverkusen zvítězil nad Gladbachem díky brance Čecha Patrika Schicka. Večer se odehrálo tradiční derby a šlágr kola mezi Bayernem Mnichov a Borusií Dortmund a k vidění byly velké gólové hody. Brémy remizovaly v Kolíně 1:1.

Německé Schalke letos opět vyměnilo trenéra a Dimitros Grammozis jakožto pátý kouč týmu v sezóně dovedl při svém debutu tým k bezbrankové remíze. Poslední tým tabulky, který ještě pár let zpátky hrál o nejlepší příčky v Lize mistrů, remizoval s Mohučí, dalším kandidátem na sestup, 0:0.

Vše podstatné mezi Frankfurtem, který útočí na účast v Lize mistrů a letos se mu daří skvěle, a Stuttgartem, který se pohybuje těsně na konci první poloviny tabulky, se odehrálo v rozmezí dvou minut. Hosty poslal nejprve do vedení Kalajdžič, brzy po rozehrání míče se ale prosadil i domácí Frankfurt. Branka Kostiče tak znamenala remízu 1:1.

Lipsko zvítězilo nad Freiburgem 3:0 a posunulo se na chvíli do čela tabulky, o toto umístění ale večer přišlo, neboť Bayern zvládl souboj s Dortmundem. Výhru Rudých býků měli na starosti Nkunku, Sorloth a Forsberg. Red Bull je tak ve skvělé formě!

Hertha Berlín doma zvládla porazit Augsburg 2:1. Skóre otevřel hostující slovenský reprezentant Laszló Benes, berlínský celek ale po poločase stihl skóre otočit zásluhou Piatka a Lukebaia. Hertha tak porazila Augsburg 2:1. Do zápasu zasáhl za domácí i český záložník Vladimír Darida, jenž nastoupil v základní sestavě. Naopak Marek Suchý a Tomáš Koubek na straně Augsburgu proseděli celých devadesát minut na lavičce.

Na vítězství Hoffenheimu nad Wolfsburgem měl podíl pro změnu český bek Pavel Kadeřábek. Ten byl svědkem výsledku 2:1 ve prospěch svého týmu. Skóre otevřel Baumgartner, na 1:1 ovšem poté vyrovnal hostující nejlepší střelec Weghorst. Hoffenheim šel ale ještě před pauzou do vedení zásluhou Kramariče a ve druhé půli se už skóre neměnilo.

Z Čechů se ale nejvíce dařilo útočníkovi Leverkusenu Patriku Schickovi. Ten totiž vstřelil jediný gól utkání Borussia Mönchengladbach - Bayer Leverkusen a rozhodl tak o vítězství svého týmu. Celkově to tak byla jeho sedmá trefa v sezóně a jedná se o druhého nejlepšího střelce týmu. Loni v dresu Lipska vstřelil v bundeslize deset branek, na vyrovnání či překonání rekordu má ale ještě deset zápasů.

Tradiční německé derby Der Klassiker v bavorské Allianz Areně mezi Bayernem Mnichov a Borusií Dortmund nabídlo skvělou podívanou. Původně to vypadalo, že hrdinou duelu bude Erling Haaland, jenž už během prvních devíti minut vstřelil Neuerovi dva góly! Jenže tím kanonáda Dortmundu končila a branky padaly už pouze do jeho sítě, celkově byly čtyři a tři z nich zaznamenal kanonýr Robert Lewandowski, nejlepší střelec soutěže. Bayern tak (ještě díky trefě Goretzky) porazil svého rivala 4:2, Lewandowski ovládl minisouboj s Haalandem a Bavoři se vrátili do čela tabulky.

Česká fotbalová reprezentace měla zastoupení i v duelu Kolín nad Rýnem - Werder Brémy. Za hostující tým nastoupil brankář Jiří Pavlenka, s kapitánskou páskou tradičně nastoupil i krajní bek Theodor Gebre Selassie. Oba muži přihlíželi remíze 1:1, az domácí se trefil Hector, za Brémy zase Sargent.

Nováček soutěže Arminia Bielefeld doma dokázal uhrát remízu 0:0 s berlínským Unionem. Za hosty nastoupil i chorvatský útočník Petar Musa, jenž v Berlíně hostuje z pražské Slavie, střelecky zatím ale vyšel pokaždé naprázdno a jinak tomu nebylo ani tentokrát.