V Pardubicích si oddechli. Kolik bude stát rekostrukce stadionu a kdy se na něj východočeští hráči vrátí?

V Pardubicích si oddechli. Kolik bude stát rekostrukce stadionu a kdy se na něj východočeští hráči vrátí?

Pardubice, jimž náleží po dvaadvaceti ligových kolech lichotivá sedmá pozice, si oddechly. 

Městské zastupitelstvo totiž na svém posledním zasedání schválilo úpravu Letního stadionu, což mělo navázanost i na to, aby obdržel nynější nováček soutěže licenci i pro příští soutěžní ročník. Pakliže by se tak nestalo, mohlo by dokonce dojít i na administrativní sestup o soutěž níž.

Východočeský tým, jenž v první prvoligové sezoně našel azyl u Botiče, by se mohl po rekonstrukci vrátit do vlastní arény zhruba za dva roky. Firma, jež ma revitalizovat jeho aktuálně nevyhovující stánek, už je totiž vybrána a vše by mělo vyjít na 380 milionů korun.

To vše i přesto, že cesta ke shodě nebyla jednoduchá. Projekt na zasedání hájil jak vlastník Vladimír Pitter, tak sportovní ředitel Vít Zavřel. "Pokud projekt stadionu neschválíte, sestoupíme administrativně do druhé ligy a dostaneme pokutu tři miliony korun. O ostudě ani mluvit nemusím," apeloval Sportem citovaný funkcionář na politiky.

Jsem přesvědčen, že budu na post předsedy českého fotbalu tím nejlepším kandidátem, tvrdí Poborský

"Jsme postaveni před volbu ze dvou špatných řešení. Město v tuto chvíli nemá na takovou investici peníze," postěžoval si Petr Klimpl z ODS, jehož slova publikoval isport.blesk.cz. "Řeší se to už deset let a pro veřejnost jsme za kašpary,“ doplnil Deníkem Sport citovaný Jakub Rychetský z ČSSD.

Schválení by mohlo být podle kouče Jiřího Krejčího vzpruhou před sobotním zápasem se zachraňující se Opavou. "Já jsem na to myslel také. Pozitivní zpráva vás může vždy namotivovat k lepšímu výkonu a toto téma je zásadní, jak pro hráče, tak lidi v klubu. Ti nebyli s agendou seznámeni tolik, jako my a to je mohlo nechávat na pochybách, jak to dopadne. Ale věřili jsme si, poslední týdny jsme se hodně angažovali, tak jsme byli přesvědčeni, že úspěch přijde. Koneckonců i média citovala opozičního zastupitele, který odhadoval počet hlasů, kterými to projde. Já jsem dopoledne řekl kolegům své číslo a trefil jsem se," těšilo majitele Pittera.

Ten se hned v pátek potkal s primátorem Martinem Charvátem. "Znamená to, že hned začínáme pracovat, protože čas nás tlačí a samozřejmě je veřejně známé, že LFA a FAČR má jasně dané termíny v rámci Licenčního řádu. Je potřeba neotálet, jsem rád, že vedení radnice si toto uvědomuje a společně se do toho vrhneme," uzavřel první muž tamního fotbalu, jehož vyjádření si lze přečíst na fkpardubice.cz.

Staré postberbrovské struktury nasadily do boje o Beroun Paulyho ředitele FAČR pro strategii. A nechutné pomluvy

Zdroj: isport.blesk.cz, fkpardubice.cz