Šmicer a spol. o Poborském: Je otázka, zda se nerozcházíme ve vnímání, co ozdravení fotbalu znamená

Šmicer a spol. o Poborském: Je otázka, zda se nerozcházíme ve vnímání, co ozdravení fotbalu znamená

Jako první oznámil svou kandidaturu na nového prvního muže českého fotbalu Karel Poborský (48), jenž se však tento týden nechal slyšet, že by v případě svého zvolení šéfem FAČR žádný velký personální převrat v asociaci neudělal.

"Slýchávám, že je třeba vymést ten chlív. To mě svým způsobem, i proto, že moje kolegy na FAČR, kteří to dělají proto, že fotbal milují, očerňuje. Nebude to tak, že otočím fotbal vzhůru nohama. Fotbal dělá spoustu skvělých věcí, spousta lidí tam maká na 120 procent. Musíme se naučit to, že když selže jednotlivec, musíme se s ním umět vypořádat," pronesl bývalý hvězdný reprezentant s klubovou minulostí v Manchesteru United, Laziu Řím i Benfice Lisabon.

Fotbalová evoluce, pod níž jsou podepsáni Vladimír Šmicer, Tomáš Sivok, Jan Koller, Tomáš Ujfaluši a celá řada dalších známých osobností, s tím však má kapku problém...

Jsem přesvědčen, že budu na post předsedy českého fotbalu tím nejlepším kandidátem, tvrdí Poborský

"Ano, na asociaci je celá řada lidí, kteří tam odvádějí skvělou práci. Přesto fungování lidí ve výkonných funkcích i managementu FAČR, ale například i ve vedení Středočeského kraje, je třeba rozumným způsobem nastavit tak, aby se fotbal stal skutečně transparentním a důvěryhodným," citoval server aktualne.cz stanovisko členů Fevoluce.

Byť Poborský o něco mladšího exreprezentačního kolegu, jenž prošel Liverpoolem, Bordeaux i Lens, nevidí jako soupeře, je pravděpodobné, že se ve volbách utká právě s ním. Dle svých slov by se s ním měl potkat v nejbližších dnech.

"Ačkoliv Karel ve svých vyjádřeních zmiňuje přínos Fotbalové evoluce, zatím se s námi o principech, které zastáváme, nebavil a jen naznačil ty své. Je otázkou, zda se nerozcházíme v cestě a vnímání toho, co ozdravení fotbalu vlastně znamená," uzavřeli na aktuálně Šmicer a spol.

Proč Poborský tají, za koho kope? Grégr z Výzvy 2021: „Nevěřte pohádkám.“ Berbrův muž Jílek na jihu Čech rozdá přes 2 miliony

Zdroj: aktualne.cz