Hertha nedala Schickovi šanci, Lewandowski hattrickem zničil Stuttgart, Haaland dvěma brankami zajistil Dortmundu alespoň remízu

Vyrovnaný páteční souboj Bielefeldu s Lipskem odstartoval šestadvacáté kolo německé bundesligy. V sobotu pak zářily dvě největší hvězdy bundesligy, Robert Lewandowski a Erling Haaland. Tři body si ale připsal pouze Bayern, Dortmund pouze remizoval s Kolínem. Brémy nestačily na Wolfsburg, Union Berlín zase na Frankfurt. Další prohru si připsalo poslední Schalke. Hoffenheim doma podlehl Mohuči, Pavel Kadeřábek odehrál celé utkání. Leverkusen s Patrikem Schickem v základní sestavě nestačil na Herthu.

Lipsko se těsnou výhrou nad Bielefeldem opět přiblížilo ke špičce bundesligy a stále je vážným kandidátem na mistrovský titul, přestože na první a obhajující Bayern stále ztrácí. Proti nováčkovi se ale na vítězství nadřelo, jediný gól utkání totiž vstřelil po přestávce Marcel Sabitzer.

Jenže Bayern na růžky vystrkující Lipsko zareagoval nejlépe jak mohlo. Utkání proti Stuttgartu ovšem začalo nepříjemně, ve 12. minutě se totiž nechal vyloučit Alphonso Davies. Bayern však svého soupeře rozdrtil i v deseti, zejména v prvním poločase. V něm vstřelil čtyři góly a zvítězil tak bezpečně vysoko i díky bezbrankové druhé půli. Hattrickem se blýskl Robert Lewandowski!

Nadprůměrné vákony letos předvádí Wolfsburg a účast v Lize mistrů je po výhře v Brémách stále reálnější. Nerodila se ale vůbec lehce. Skóre otevřela vlastní branka brémského Sargenta, na 2:0 pro Wolfsburg pak zvýšil kanonýr Weghorst. Brémy ovšem před poločasem snížily na 1:2 a v druhém poločase se pokoušely o vyrovnání, to se ale nakonec nepovedlo. Za Werder tradičně nastoupili i dva čeští (ex)reprezentanti Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie.

Velká kanonáda byla k viděná ve Frankfurtu, který se taktéž pokouší o kvalifikaci do Ligy mistrů a daří se mu to letos velmi dobře. Union Berlín doma zvládl porazit 5:2. To vše hlavně kvůli divoké první půli, kde padlo šest gólů, Frankfurt vstřelil čtyři z nich a za Union se dvakrát trefil Kruse, za domácí si zase dvě trefy připsal kanonýr André Silva. Z lavičky zápas sledoval Petar Musa, útočník Slavie, který hostuje v Unionu Berlín.

Skvělé výkony letos individuálně předvádí Erling Haaland, v bundeslize se ale Borusii nedaří tak jako v Lize mistrů, kde postoupila do čtvrtfinále. Právě Nor Haaland otevřel skóre ve třetí minutě na hřišti Kolínu nad Rýnem, jenže domácí zápas i díky proměněné penaltě slovenského Dudy otočili. Až těsně před koncem hasil výsledek a remízu 2:2 opět Erling Haaland druhou brankou v zápase.

Další krůček za sestupem do druhé bundesligy udělali fotbalisté Schalke. Ti doma nestačili na Borusii Mönchengladbach poměrem 0:3 a stále se nacházejí na posledním místě a za pár kol bude jeijch sestup nejspíše matematicky potvrzený. Za Gladbach, který se v týdnu rozloučil s Ligou mistrů, když vypadl s Manchesterem City, se trefili Stindl, Lainer a vlastní branku si vstřelil Ronnow.

Bundesliga, 26. kolo:

Arminia Bielefeld - Red Bull Lipsko 0:1 (0:0)
Branka: 46. Sabitzer

Bayern Mnichov - Stuttgart 4:0 (4:0)
Branky: 18., 23. a 39. Lewandowski, 22. Gnabry
Červená karta: 12. Davies (Bayern Mnichov)

Werder Brémy - Wolfsburg 1:2 (1:2)
Branky: 45. Mohwald - 9. Sargent (vl.), 42. Weghorst

Eintracht Frankfurt - Union Berlín 5:2 (4:2)
Branky: 2. a 41. Silva, 35. Andrich (vl.), 39. Kostič, 90+2. Zuber - 7. a 45+3. Kruse

Kolín nad Rýnem - Borussia Dortmund 2:2 (1:1)
Branky: 35. Duda, 65. Jakobs - 3. a 90. Haaland

Schalke 04 - Borussia Mönchengladbach 0:3 (0:1)
Branky: 15. Stindl, 63. Lainer, 72. Ronnow (vl.)

Hoffenheim - Mohuč 1:2 (1:2)
Branky:  39. Bebou - 1. Glatzel, 41. Kohr

Hertha - Leverkusen 3:0 (3:0)
Branky: 4. Zeefuik, 26. Cunha, 33. Cordoba