Slávisté posílají světu jasný vzkaz: Říkáme ne rasismu

Slávisté posílají světu jasný vzkaz: Říkáme ne rasismu
OBSAHUJE VIDEO

K dnešnímu dni (21. března) připadá Mezinárodní den za odstranění rasové diskriminace a po událostech v zápase mezi pražskou Slavií a Rangers pražský celek posílá do světa video, kde celý kádr říká jasné ne rasismu.

„Rasismus nepatří do fotbalu ani do společnosti a nesmí mít místo nikde v našich životech. Jakékoli jeho formy jsou nepřijatelné,“ píše se na stránkách klubu.

„My jsme Slavia, tým hráčů z jedenácti zemí a tří kontinentů, a říkáme rasismu jasné NE,“ uvedl na začátku videa za celý mančaft kapitán Jan Bořil.

Ve videospotu je i obránce Ondřej Kúdela, který byl po zápase Evropské ligy proti Rangers nařčen skotským klubem za údajné rasistické chování vůči finskému hráč Kamarovi.

Sám hráč to již dříve popřel. „Řekl jsem mu: You are fu..ing guy (Jsi za…aný chlápek). Bylo to řečeno v emocích po těch dvou červených kartách,“ prohlásil po utkání Kúdela v tiskové nahrávce.

Kamara si však stojí za tím, že český obránce lže. „Řekl mi: You are fu..ing monkey, you know you are (Jsi za…aná opice, ty víš, že jsi).“

Video: YouTube

Zdroj: slavia.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.