Slavii vykopněte z pohárů a Arsenal postoupí přímo do semifinále, našeptává komisi UEFA legenda Rangers

Slavii vykopněte z pohárů a Arsenal postoupí přímo do semifinále, našeptává komisi UEFA legenda Rangers

Bývalý skotský reprezentant Kris Boyd (37), jenž strávil v Glasgow Rangers několik let, by za údajné xenofobní chování stopera Ondřeje Kúdely vůči Glenu Kamarovi Slavii vyřadil z evropských pohárů.

Evropská fotbalová unie by měla dle jeho vyjádření jednat co nejpřísněji a to i kvůli nevybíravému transparentu od skupiny fanoušků, který následoval den po osmifinálové odvetě.

"UEFA musí zaujmout nejpřísnější možný postoj. Za sebe říkám, že takovým trestem by bylo vyškrtnutí Slavie z evropských pohárů," pronesl webem aktualne.cz citovaný forvard s minulostí v Kilmarnocku, Middlesbrough, Nottinhamu Forest I Portlandu Timbers.

To, že by chtěl pomoci družině Stevena Gerrarda do vysněného čtvrtfinále Evropské ligy, ovšem odmítá. "Nic takového, Rangers jsou ze hry. Vyhrál lepší tým. Prostě Slavii vykopněte a Arsenal tak postoupí přímo do semifinále," pokračoval na aktualne.cz současný spolupracovník kanálu Sky Sports.

Pakliže by evropské orgány se Slavií nezacvičily, dle jeho slov by rasismu daly zalenou. "Můžete takovým klubům dát pokutu, můžete je pokutovat, jak moc jen chcete, ale je to irelevantní. Musíme k tomu zaujmout přísnější postoj. Rasismus ve fotbale je naprosto ostudný," zakončil na aktualne.cz Boys, jenž prošel Ibrox Parkem v letech 2006 - 2010, respektive v sezoně 2014/2015.

Pakliže by se měl v případě prokázání viny trestat pouze jednotlivec, spodní hranící je stopka na deset utkání v evropských pohárových soutěžích, což by pro českého reprezentanta znamenalo, že by mohl přijít klidně o celý ročník.

Kamara, Goldson, Roofe a spol. byli hudebně pozdraveni skalním sešívaným fanouškem z Tribuny Sever

Kúdelovi věří 56 procent fanoušků. Jeho kauza má ale vliv i na český fotbal a ME. A Arsenal dostala Slavia za trest

Zdroj: aktualne.cz