Liverpoolský Robertson jde po Kúdelovi také: Hlavně doufám, že UEFA udělá něco s tím hráčem Slavie

Liverpoolský Robertson jde po Kúdelovi také: Hlavně doufám, že UEFA udělá něco s tím hráčem Slavie

Skotští reprezentanti budou ve čtvrtečním kvalifikačním utkání proti Rakousku na protest proti rasismus stát. Dle kouče ostrovního výběru Stevea Clarka už je totiž pokleknutí vyčpělé gesto.

Důvod je více než jasný - i oni jsou ve sporu Glen Kamara vs. Ondřej Kúdela na straně finského reprezentanta, jenž si vydělává na chleba v Glasgow Rangers.

Sedmadvacetiletý liverpoolský zadák Andrew Robertson, jenž dříve oblékal trikoty Dundee United a Hullu City a v tomto ročníku Premir League nevynechal ani jeden zápas, naléhá na představitele UEFA, aby jednala ostře a rychle.

"Celý skotský fotbal stál během víkendu při Glenu Kamarovi a my uděláme to samé. Národní tým reprezentuje celý skotský fotbal. Všechny kluby se o víkendu zapojily, včetně derby Old Firm, což bylo velmi silné," citoval web sport.cz slova svěřence německého manažera Kloppa.

Jméno českého stopera si nenastudoval, leč po přísném trestu volá velmi hlasitě. "Hlavně doufám, že UEFA udělá něco s tím hráčem Slavie Praha, protože my fotbalisté už jsme proti rasismu udělali všechno. Poklekávali jsme, postavili jsme se, dali jsme se dohromady. A abych byl upřímný, nezdá se mi, že bychom něco změnili. Teď musí jednat ti nad námi," pokračoval sportem.cz citovaný zadák z Anfield Road.

"Snad by nám v našem boji mohla pomoct UEFA a FIFA a takové lidi tvrdě potrestat. Protože být rasisticky urážen je obzvlášť na fotbalovém hřišti totálně neakceptovatelné. Přál bych si, aby to bylo už dávno minulostí. Bohužel se to ale do naší hry pořád vkrádá," zakončil vítěz Ligy mistrů i Premier League z let 2019 a 2020, jehož si Reds ve své době pořizovali za 9 milionů eur.

P.S.: Skotská verze listu The Sun se mimochodem pozastavila i nad Jaroslavem Šilhavým, který poslal Kúdela do kvalifikace v základní sestavě. Protože se Češi utkají na Euru právě se Skotskem, utkání může být velmi vyhrocenou záležitostí.

Pokud se Kúdela vrátí do Velké Británie, policie s ním bude chtít mluvit, tvrdí Kamarův právník

Zdroj: sport.cz