TOP 5 nejlepších střelců v historii MOL Cupu? Všem vládne ten, který drtivou většinu sezony proseděl

TOP 5 nejlepších střelců v historii MOL Cupu? Všem vládne ten, který drtivou většinu sezony proseděl

Sedmý tým druholigové tabulky Vlašim, která má za sebou nedávný skalp Strakova Třince, vyzve v sobotu od 14:00 v rámci dohrávaného osmifinále MOL Cupu favorizovaný Jablonec a stane se tak pod dohledem hlavního rozhodčího Ondřeje Lercha.

Na lepšího z dvojice pak čeká atraktivní čtvrtfinále proti Spartě, která je sedminásobným držitelem trofeje, což je nejvíc ze všech tuzemských značek.

"Jsem rád, že máme prvoligistu na domácí půdě, jen mě mrzí, že na takový zápas nemohou přijít diváci. Pro takové kluby jako jsme my, bývají tyto zápasy takovým svátkem a diváci by si ho určitě tady ve Vlašimi zasloužili," litoval kouč středočeského mužstva Daniel Šmejkal.

Severočeská družina ze Střelnice se sice musí proti mužstvu, které dokázalo v předchozím kole zaskočit Karvinou, obejít bez několika hráčů, kteří reprezentují, nicméně minimálně papírově by se měla mezi nejlepších osm týmů soutěže podívat ona.

"Samozřejmě chceme postoupit, to je pro nás na prvním místě. Teď si musíme odmyslet ligu, že máme nějakou sérii, tohle je úplně jiná soutěž. Sice hrajeme s druholigovým týmem, ale tyhle rozdíly se mažou. Čeká nás těžké utkání, máme některé hráče v reprezentacích, ale s tím jsme počítali. Na zápas jedeme o den dřív a všechno podřizujeme tomu, abychom postoupili,“ doplnil na fkjablonec.cz Petr Rada, jehož svěřencům patří ve Fortuna:lize průběžná třetí pozice.

Ten možná vyšle do hry i nejlepšího střelce v historii MOL Cupu Jana Chramostu, jemuž jinak ve Fortuna:lize až tolik šancí nedává (46 minut čistého času v rámci čtyř dílčích startů je hodně málo, ale i tak má na kontě jednu branku).

Třicetiletý forvard s minulostí v Mladé Boleslavi a Viktorii Plzeň dosud v rámci domácího poháru nasázel 27 přesných zásahů, čímž odsunul na druhé místo tabulek Horsta Siegla, jenž končil kariéře se šestadvaceti trefami. Další příčky náleží Davidu Lafatovi (25), Petru Švancarovi (22) a Liboru Doškovi (22).

Nejlepší střelci domácího poháru v této sezoně:

Tomáš Smejkal - 4
Stanislav Tecl - 4
Tomáš Bastin - 3
Petr Došlý - 3
Pavel Dvořák - 3
Roman Haša - 3

Nejlepší střelci domácího poháru v celé historii:

Jan Chramosta - 27
Horst Siegl - 26
David Lafata - 25
Petr Švancara - 22
Libor Došek - 22

Mourinho se pořád může usmívat. Mezi TOP 5 nejlépe placenými manažery planety figuruje i jeho jméno

Zdroj: molcup.cz, fkjablonec.cz