Sparta si pojistila dalšího mladíka. Kdo se bude učit od Nity, Heči či Bičíka až do roku 2024?

Sparta si pojistila dalšího mladíka. Kdo se bude učit od Nity, Heči či Bičíka až do roku 2024?

Pražská Sparta oznamovala během týdne radostné noviny ohledně prodloužení smlouvy s mladíky. Nový kontrakt si vyloužil už i Vitík či Krejčí mladší. Letenský klub zároveň uvedl, že jedná i s Adamem Hložkem. V pátek večer po boku Tomáše Rosického podepisoval smlouvu brankář František Kotek.

Momentálně třetí gólman Sparty, který kryje záda Nitovi a Hečovi, se klubu upsal až do léta 2024. Dvaadvacetiletý brankář si zatím žádný start za A tým nepřipsal, i přesto ale figuruje na soupisce ACS pro právě probíhající ligový ročník. Starty zatím sbíral v juniorce a v B týmu, nastupoval ale i za mládežnické reprezentace.

Kotek ale doufá, že se někdy mezi tři tyče A týmu ve Fortuna lize podívá. I proto ohledně prodloužení neváhal. „Ze svého působení v A-týmu si beru hodně. Učím se od Florina, Hečise, trenéři Špit a Ticháček mi toho také dávají hodně. Také David Bičík mě toho hodně naučil,“ uvedl Kotek pro klubový web.

„Jsem strašně rád za to, že můžu ve Spartě pořád být. Doufám, že tato sezona se B-týmu povede a příští rok bude hrát druhou ligu a já budu u toho,“ prozradil Kotek, který ve čtvrtek nastoupil za Spartu do přátelského zápasu s Viktorií Žižkov. Doufá ale i v obnovení třetí ligy, kde před přerušením nastupoval pravidelně.

zdroj: AC Sparta Praha

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.