Hráči potřebují zátěž každý týden, říká olomoucký Látal. Jeho svěřenci v přípravě porazili Zlín

Hráči potřebují zátěž každý týden, říká olomoucký Látal. Jeho svěřenci v přípravě porazili Zlín

Většina ligových týmů si momentálně užívá krátkou zápasovou pauzu kvůli reprezentační přestávce, ne všech mužstev se to ale týká. Některé prvoligové kluby si plní pohárové povinnosti, některé zase přípravné duely. Druhá varianta se v pátek týkala Zlína a Olomouce.

Těchto dvou týmů ze středu tabulky se reprezentační pauza moc netýká a Zlín i Olomouc tak na vzájemný přípravný souboj nasadily velmi silnou, ne-li ligovou, sestavu. Bránu Sigmy akorát nestřežil Aleš Mandous, jenž dostal pozvánku do reprezentace, nechyběla ale jména jako Hubník, Houska, Breite či Chytil, za Zlín zase nastoupil Poznar, Procházka, Potočný či Dramé.

Zlín se v souboji dostal do vedení, Olomouc ale díky dvěma penaltám Mihalíka otočila. Žádné body do tabulky za tohle vítězství Sigma nedostane, zajímavě to však vzhledem k síle základních sestav porovnalo kvality obou týmů. Vítězství nad Zlínem tak může být pro Látala a spol. cenné.

„Cílem dnešního přátelského zápasu bylo, aby hráči měli zatížení i v týdnu, kdy je reprezentační přestávka. Stejně jako včera, i dnes jsme vyzkoušeli několik mladých hráčů z dorostu a béčka. Myslím si, že utkání dnes splnilo účel," komentoval Látal důvod a důležitost duelu. "Jsme také rádi, že se nikdo nezranil. O víkendu dostali hráči volno a od pondělí už se plně začneme věnovat přípravě na ligové utkání s Pardubicemi,“ pokračoval Látal.

zdroj: SK Sigma Olomouc