Sadílek: Postoupit je stále možné. Proti Španělům ale musíme hrát na hranici svých možností

Sadílek: Postoupit je stále možné. Proti Španělům ale musíme hrát na hranici svých možností

Stále patří nizozemskému PSV, ale v této sezóně sbírá cenné zkušenosti na hostování v Liberci. Jednadvacetiletý záložník je také velkou oporou národnímu výběru své věkové kategorie a s Lvíčaty se aktuálně snaží poustoupit ze skupiny ME. Ve druhém utkání proti domácímu Slovinsku potřebovali svěřenci kouče Karla Krejčího však zaváhali a stejně jako proti Itálii remizovali 1:1.

Pro postupové šance facka, ale stále není nic ztraceno. Je si toho vědom i Sadílek, který první půli proti Slovincům odehrál ve středu zálohy, ale po změně stran se přesunul na levý kraj obrany. „Výsledkově jsme to nezvládli. Panuje zklamání, i když jsme na konci vyrovnali po mastňáku soupeře. Bod musíme brát do dalšího zápasu a tam bude na nás, jestli ho zvládneme za tři body a bude ještě šance postoupit,“ nechal se slyšet talentovaný středopolař.

Lvíčata na turnaji trápí efektivita v koncovce, neboť obě remízy zaznamenali po vlastních brankách soupeřů. „My jsme rádi, že jsme góly dali. Samozřejmě by asi bylo lepší, kdyby je vstřelili naši hráči, ale bereme to. Jsme rádi za každý vstřelený gól, bohužel se na něj nadřeme,“ pokračoval Sadílek v rozhovoru pro Sport.cz.

V táboře Lvíčat zatím panuje optimistická atmosféra, přestože vědí, že v závěrečném duelu skupiny půjde o vše. „Určitě nic nevzdáváme. Teď máme Španěly, když vyhrajeme, šance postoupit je velká. Ale utkání budeme muset odjezdit úplně na krev a hrát na hranici svých možností, Potom by to bylo možné," dodal jeden z klíčových hráčů reprezentační jednadvacítky.

Zdroj: sport.cz