Lavička je otevřený všem výzvám, ale teď necítí, že by měl zítra či příští týden brát nějakou trenérskou nabídku

Lavička je otevřený všem výzvám, ale teď necítí, že by měl zítra či příští týden brát nějakou trenérskou nabídku

Byť měl Vítězslav Lavička (57) smlouvu ve Slasku Wroclaw až do léta roku 2022, nakonec musel z kola ven předčasně a momentálně je po svém konci v Ekstraklase bez angažmá.

"Na jaře se nám nedařilo výsledkově tolik, jak jsme si všichni představovali a přáli. I z toho důvodu tam vznikla jakási nervozita a tlak ze strany vedení na nás trenéry. Po posledním domácím utkání proti Plocku (0:0) došlo k našemu odvolání. My jsme herně nepropadli s žádným soupeřem. Hráli jsme vyrovnané zápasy proti týmům na špici, i proti Legii Varšava. Ale zatímco my šance neproměnili, Legia ano a vyhrála 1:0. Produktivita a lepší kvalita ve finální části byl náš největší problém v prvních zápasech jarní části. Mrzí mě to. Samozřejmě se své míry zodpovědnosti za výsledky a účinkování týmu vůbec nezříkám. Podobná situace ale byla v minulé sezoně, kdy jsme měli sérii bez vítězství. Tehdy jsem dostal od vedení jasný signál a podporu, teď tam byly spíš pochybnosti a výtky," pronesl na webu ČT Sport někdejší trenér Sparty, Liberce, Sydney či české jednadvacítky, jenž pracoval v Polsku společně se Zdeňkem Svobodou od ledna 2019.

Z rozhovorů s vedením pochopitelně cítil, že s jídlem roste chuť. "Všichni v klubu i kabině jsme měli ambice navázat na minulou sezonu a držet se v horních patrech tabulky. Při mém odvolání jsme byli na sedmém místě, ale tabulka je vyrovnaná. Sice je blízko k nižším patrům, ale na druhou stranu chybí jen tři body ke čtvrtému místu, ze kterého by se při shodě okolností šlo dostat do pohárů. Respektuji rozhodnutí Slasku, ale podobná situace se v minulé sezoně řešila jiným způsobem než teď," krčil rameny ten, jenž byl u posledního titulu letenského "S" v roce 2014.

Velezkušený stratég nepředpokládá, že v dohledné době převezme nějaké české či zahraniční mužstvo, byť dodává, že bude o každé nabídce, jež přistane na jeho stůl, přemýšlet...

"Samozřejmě budu zvažovat každou nabídku, která přijde, a budu si jí vážit. Ale momentálně můj pocit po konci v Polsku je takový, že bych si chtěl dát nějaký čas oddych, nabrat energii, trochu se zorientovat a pak uvidíme, co fotbalový život přinese dál. Jsem otevřený všem výzvám, ale v tuhle chvíli necítím, že bych zítra nebo příští týden měl nějakou trenérskou nabídku brát," uzavřel v rámci rozhovoru pro portál ceskatelevize.cz respektovaný Lavička.

Kouč Dynama Horejš: Provoda by chtěl mít v mužstvu každý trenér. Přál bych mu anglickou či německou ligu

Zdroj: ceskatelevize.cz