Tato generace mladých hráčů je tak silná, že by do dvou tří let Sparta měla být určitě dál, míní Vrba

Tato generace mladých hráčů je tak silná, že by do dvou tří let Sparta měla být určitě dál, míní Vrba

Pavel Vrba, muž zodpovědný za výkony a výsledky Sparty, v interview pro Deník Sport odmítl, že by ho zdobila pověst trenéra, který se nejraději spoléhá na zkušenější hráče. Sedmapadesátiletý rodák z Přerova na to konto uvedl, že to není pravda...

V rámci rozhovoru pro server isport.blesk.cz byl bývalý stratég Ludogorce Razgrad či Anži Machačkala konfrontován také s tím, jestli stále platí, že u některých fotbalistů nastává po transferu na Letnou osobní uspokojení a už se dál nezlepšují...

Osobně s tím nesouhlasí.."Sparta se vydala jinou cestou. Má tu pět šest hodně talentovaných kluků ve věku jednadvacet let a mladší. Chce to nějaký čas a trpělivost. Naším úkolem je, abychom je v horizontu dvou tří let dostali na top úroveň. Jestli se to podaří, tak i výsledky mužstva budou lepší, než když je těm hráčům sedmnáct. Pokud má někdo představu, že osmnáctiletí kluci porazí průměrné ligové mužstvo, tak si myslím, že je to trochu složitější," pronesl na stránkách iSport.cz odborník, jenž svého času seděl i na lavičce české reprezentace.

Vrba: Sparta patří do Ligy mistrů. Rok a půl je dost dlouho na to, abychom majitele přesvědčili, že to s námi má smysl

Protože ho zatím váže smlouva "jen" do června 2022, prvního úspěchu by rád dosáhl právě do tohoto termínu. "Hlavně bych si přál, aby tým zůstal co nejdéle pohromadě. Chápu, že se třeba jednou za dva roky prodá hráč, o kterého bude v Evropě zájem, a klubu to pomůže ekonomicky. To ale může mimo jiné znamenat, že ostatní v kádru zůstanou. Pokud to tak bude, jsem přesvědčený, že tahle generace mladých hráčů je tak silná, že by do dvou tří let Sparta měla být určitě dál. Pokud se to stane dřív, budu rád. Vsadilo se tu na budoucnost, teď by se mělo začít pomalu sklízet ovoce, které se zasadilo," přidal na stránkách iSport.cz renomovaný kouč.

Dle jeho vyjádření ho práce s nadějným a perspektivním zbožím baví. "Když jsem přicházel do Sparty, spousta odborníků psala, že mladí hráči budou mít najednou problém. Já ho nevidím, protože ti kluci pořád hrají a jsou zajímaví. Jen to chce trpělivost, aby v pohodě dorostli tam, kam si všichni přejeme. Pak mohou pomoci Spartě a následně i sobě zajímavým přestupem do zahraničí," uzavřel na stránkách Sportu šéf Hložka, Karabce, Vitíka a spol., jenž už se mimochodem se sportovním ředitelem Tomášem Rosickým zabývá také možnými jmény pro letní posílení.

Kouč Dynama Horejš: Provoda by chtěl mít v mužstvu každý trenér. Přál bych mu anglickou či německou ligu

Zdroj: isport.blesk.cz

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.