Dělám vše pro to, abych si zasloužil další smlouvu, hlásí Král, který se chce víc zaměřit na útočení

Dělám vše pro to, abych si zasloužil další smlouvu, hlásí Král, který se chce víc zaměřit na útočení

Alex Král (22) ze Spartaku Moskva zmeškal kvůli drobnému zranění v blbou chvíli březnový reprezentační sraz, ale do ruské Premier League už by opět zasáhnout mohl.

Dle jeho slov už je to totiž lepší a od své tělesné schránky dostal echo, aby se víc zaměřil na některé věci, které mu příště pomohou zranění předejít...

K tomuto datu se v ruské nejvyšší soutěži pozvolna blíží k metě padesáti vystoupení. Na první přesný zásah na východě Evropy ale autor dvou mezinárodních tref za české áčko stále čeká...

"Řekl bych, že jsem byl známý tím, že góly moc nedávám. Co se týče asistencí, tak ty samozřejmě občas padnou, ale co se týče obecně gólů, tak cítím, že to je věc, na které bych měl zapracovat. Ve Spartaku na to samozřejmě čekám, hraju na trošku jiné pozici než v nároďáku, o něco níž a trenér po mně chce defenzivnější úkoly. Ale myslím si, že i s tím momentálním postavením, které na hřišti mám, si můžu dovolit víc. A začít více útočit. Je to věc, na kterou bych se chtěl v nejbližší době zaměřit," ozřejmil v interview pro portál seznamzpravy.cz bývalý hráč Slavie či Teplic, jenž se svého času přesouval do ruské metropoli za 11,5 milionů eur.

Místo v současném Spartaku pod mladým trenérem Domenicem Tedescem má ale i bez gólových příspěvků velmi pevné. "Teď momentálně ano. Taky to bylo hodně práce, aby se tam člověk dostal. Na druhou stranu pevné místo je jenom na určitou dobu. Samozřejmě když potom klesnou výkony, tak se to může rychle změnit. Naopak když výkony budou pořád dobré, tak ta pozice bude jen a jen sílit. Ale myslím si, že co se týče momentální situace, tak pevné místo v sestavě mám a je jenom na mně, jestli si ho udržím, nebo ne," pokračoval na webu seznamzpravy.cz kudrnatý univerzál, jenž těží i díky své bravurní fyzické připravenosti. "Je to rozhodně jeden z aspektů, který hráči právě v těchto situacích, kdy se mu úplně fotbalově nedaří, může pomoci. Ale myslím si, že to je v první řadě hodně o hlavě a o tom, jaký ten fotbalista je i mimo hřiště. Jestli je cílevědomý, nebo jestli když přijde nějaký problém, tak od něj utíká nebo se na něj vykašle. Když je dobře nastavený a přidá se kvalitní kondice, tak se člověk zase může posunout ve fotbalových dovednostech," přidal.

Sám byl v posledních dvou přestupových oknech spojován s věhlasnější Premier League, která se hraje na ostrovech. Jednu dobu se psalo o zájmu minimálně čtyř anglických adres. "Už odmala mám sen si Premier League zahrát. Ale zároveň musí být každý krok dobře promyšlený. Aby to dávalo ve všech směrech smysl. A i tak člověk neví, co se může stát. Když jsem přišel do Spartaku, z minuty na minutu se změnil trenér, s čímž se samozřejmě nepočítalo. Ale ve finále mi to pomohlo. Takže člověk opravdu neví. Ale dělám všechno pro to, abych si zasloužil další smlouvu. A jestli bude ve Spartaku, nebo někde jinde, tak to se uvidí," zaznělo z úst Krále, jehož slova nabídl portál server seznamzpravy.cz.

Pakliže se jednou do Velké Británie opravdu odebere, jazykovou bariéru by mít neměl. "Úplně ne. I teď v Rusku se mi angličtina dost zdokonalila, protože tady člověk mluvil ze začátku jenom anglicky. Teď tedy už částečně i rusky. Máme tady i kluky, kteří byli přímo v Anglii, takže mají přesně ten akcent, kterému jsem ze začátku těžko rozuměl. A teď už to začínám chytat. Takže si myslím, že v tomhle směru nějaký komunikační problém mít nebudu," zakončil na seznamzpravy.cz výbušný mladík.

Podcast: Nominujeme na Euro. Je Čelůstka obětní beránek? Chyběl Zima mladíkům? A jaká hvězda Albionu zůstane doma?

Zdroj: seznamzpravy.cz